Alcons LR24

Trójdrożny system line array średniego formatu, zasilanie w trybie bi-amp oraz opatentowana technologia wstęgowa pro-ribbon to nowość od firmy Alcons.

System szerokopasmowy LR24 cechuje niezwykle duży headroom, szybka odpowiedź impulsowa i do 90% mniejsze zniekształcenia. Te właściwości pozwalają uzyskać niemal liniową charakterystykę. Towarzyszy jej optymalna czystość dźwięku oraz nieskompresowana równowaga brzmieniowa, niezależnie od poziomu ciśnienia akustycznego. Specjalnie zaprojektowany przetwornik RBN1202rs 12″ pro-ribbon generuje całkowicie naturalną, cylindryczną powierzchnię falową. Akustycznie i elektronicznie symetryczna konfiguracja komponentów zapewniają najlepsze, wśród podobnych systemów, możliwości sterowania kątem propagacji dźwięku. Zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej, w całym paśmie. Bez zniekształceń wynikających z konstrukcji tuby. Bardzo spójny pionowy kąt promieniowania pozwala na niedestrukcyjne dla dźwięku łączenie modułów. Zapewnia on stabilność i maksymalny zasięg wysokich częstotliwości.

 

Zalety dużej 12-calowej cewki RBN1202 to wyjątkowa moc wyjściowa 2500 W oraz stosunek mocy RMS do szczytowej równy 1:15 w paśmie od 1000 Hz do 20000 Hz. To zapewnia wyjątkową klarowność dźwięku w połączeniu z praktycznie nieograniczonym zapasem dynamiki. Sekcja MF składa się z dwóch przetworników średniotonowych 6,5” o wysokiej sprawności i neodymowej strukturze motorycznej. Są one współosiowo zamontowane za driverem wysokich częstotliwości w konfiguracji z tubą. Sekcja LF zapewnia zwarte i precyzyjne niskie częstotliwości z najwyższą mocą wyjściową przy możliwie najniższym poziomie zniekształceń. Nowa generacja 12-calowych przetworników jest wyposażona w neodymowy układ mechaniczny z dużą podwójną 3,5-calową cewką, który zapewnia wyraźnie większy zakres wychyleń membrany, przy zachowaniu wysokiej skuteczności. Model LR24 jest zasilany przez wzmacniacz Sentinel z wbudowanym sterownikiem głośników. Umożliwia on zoptymalizowanie charakterystyki systemu przez wykorzystanie przetwarzania dźwięku VHIR właściwego dla określonej konfiguracji. Przygotowane wcześniej okablowanie Signal Integrity Sensing zapewnia dynamiczną kompensację połączenia przewód/złącze między LR24 a oprogramowaniem ALC. To w jeszcze większym stopniu gwarantuje niezniekształconą, naturalną reprodukcję dźwięku 1:1, niezależnie od długości przewodu i rzeczywistego obciążenia wzmacniacza, ze współczynnikiem tłumienia w systemie 10000.

Zgłoszony do opatentowania system podwieszania pozwala na zastosowanie zawieszenia skompresowanego oraz nieskompresowanego, z możliwością ustawienia kąta między modułami bez konieczności uniesienia całego klastra. Jego dopuszczalne obciążenie robocze (WLL) to 24 obudowy z zapewnieniem współczynnika bezpieczeństwa 10:1. System LR24 wchodzi w skład „The Ribbon Network” – międzynarodowej sieci wypożyczania systemów Alcons Audio. LR24 wypełnia lukę między kompaktowym modelem LR18 a systemem liniowym dużego formatu LR28 pro-ribbon i jako taki jest bezpośrednią pochodną obydwu tych systemów, współdzieląc takie cechy jak niewielka masa, wysoka moc z rozwiązaniem bi-amp, a także unikatowy system podwieszania zaczerpnięty z większego systemu LR28. Ze względu na całkowicie neutralny, wyjątkowo dynamiczny i cechujący się ultra niskim poziomem zniekształceń charakterystyczny dźwięk Alcons, system LR24 może być użyty w przypadku dowolnej aplikacji i każdego źródła dźwięku, od mowy przez muzykę klasyczną, jazz, wszelkie odmiany popu, aż po elektroniczną muzykę taneczną i na koncertach hard-rockowych kończąc. W skrócie: „Dostaniesz dokładnie to, co zmiksujesz!”

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Alcons LR24

Trójdrożny system line array średniego formatu, zasilanie w trybie bi-amp oraz opatentowana technologia wstęgowa pro-ribbon to nowość od firmy Alcons.

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij