Austrian Audio OC818

Na rynek przebojem wdziera się nowa marka – Austrian Audio. Pytanie tylko, czy taka nowa? Hasłem Austrian Audio jest „Made in Vienna. Again”, co podpowiada nam, że znani z AKG inżynierowie tworzą najwyższej jakości mikrofony i słuchawki pod nowym szyldem.

Połączenie wieloletniego know-how światowego lidera rynku mikrofonów z typową dla małych manufaktur, ręczną produkcją przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów przy jednoczesnym wdrożeniu najnowszych technologii, które wspomagają pracę z tymi mikrofonami. W sprzedaży pojawiły się już pierwsze produkty.

Najwyższy model flagowy Austrian Audio OC818 to produkt rewolucyjny. Ten ręcznie składany mikrofon wielkomembranowy wyposażony jest w podwójną kapsułę ceramiczną, która nie bez powodu przypominać nam będzie legendarną konstrukcję CK12. Austrian Audio OC818 oferuje wybór spośród czterech charakterystyk oraz jedną dodatkową, którą można indywidualnie zaprogramować! Ponadto OC818 ma trzy przełączalne analogowe filtry dolnozaporowe, tłumiki 0, -10, -20 dB, wyposażony jest w uchwyt antywstrząsowy, a maksymalny poziom SPL, jaki jest w stanie przetwarzać bez zniekształceń, kształtuje się na poziomie 144 dB. To jednak nie wszystko.


Austrian Audio OC818 pozwala na łączenie się poprzez opcjonalny sterownik Bluetooth OCR8 z dedykowaną aplikacją np. w celu wgrania własnej, wcześniej stworzonej, dowolnej charakterystyki kierunkowej do mikrofonu, a także obsługi przełączników padów i filtrów! Wszystko to przy zachowaniu całkowicie analogowej pracy mikrofonu. Aplikacja dodatkowo daje możliwość monitorowania i logowania przesterowania sygnału.
Dodatkowe złącze mini XLR to drugie wyjście audio, które pozwala na pracę w trybie Dual Channel – nagrywanie niezależnie sygnału z obu membran mikrofonu. Darmowa wtyczka VST Polardesigner daje – niespotykaną nigdzie indziej – możliwość kontroli charakterystyki kierunkowej w odrębny sposób dla różnych pasm częstotliwości.

facebook.com/AustrianAudioPL

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

LIGHT GO! HELIOS

W mitologii greckiej Helios był bogiem i uosobieniem słońca. Przedstawiany był w rzeźbie jako przystojny mężczyzna ze świetlistą koroną na głowie lub z promienistą...

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij