AV Stumpfl Pixera

Produkty austriackiego producenta technologii audiowizualnych są już dostępne w Polsce. Wszystko za sprawą LTT Sp. z o.o. To właśnie ta doświadczona i uznana na naszym rynku firma stała się oficjalnym dystrybutorem AV Stumpfl. Obecność krajowego dystrybutora to nie tylko bezproblemowa możliwość nabycia flagowych media serwerów oraz mobilnych i instalacyjnych ekranów projekcyjnych tej marki, lecz także pełne wsparcie na każdym etapie instalacji.

AV Stumpfl jest wielokrotnie nagradzaną austriacką firmą, która projektuje, produkuje i sprzedaje gamę wysokowydajnych ekranów projekcyjnych do urządzeń mobilnych i  instalacyjnych oraz serwery multimedialne do zastosowań profesjonalnych i biznesowych. Początki przedsiębiorstwa sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to Reinhold Stumpfl mocno interesował się elektroniką i zaczął budować zestawy głośnikowe oraz końcówki mocy. Hobby sprawiło, że poszedł na Graz Technical University, równocześnie rozwijając swoje umiejętności już nie tylko w produkcji urządzeń audio, lecz także ekranów projekcyjnych.

W ofercie znajduje się szeroka gama ekranów w formacie 16:9, 16:10 oraz 4:3 w różnych wariantach wielkościowych. Co ważne, ekrany chociażby z serii Vario, pracują po kilkanaście lat w warunkach rentalowych i nadal bezproblemowo spełniają swoją funkcję.

W latach osiemdziesiątych klaruje się marka AV Stumpfl, która jest liderem we wdrażaniu innowacji w dziedzinie technologii prezentacji audiowizualnych. Oferuje kompletne rozwiązania urządzenia do łączenia obrazów wraz z  ekranami projekcyjnymi i niezbędnymi akcesoriami. Dzięki temu staje się niezwykle popularna, szczególnie w krajach niemieckojęzycznych. Nieustannie się rozwijając, firma zaczęła oferować także przenośnie ekrany projekcyjne w niespotykanej wcześniej, przystępnej formie.

PIXERA
To nowy system media serwerów, które obsługują różne typy i formaty materiałów wideo, w tym niekompresowane materiały wideo do 8K w 60fps z dynamiką HDR o głębokości 12-bit, z  odtwarzaniem na wyjściach do 4K60. System PIXERA dodatkowo wyróżnia łatwy w obsłudze, dzielony na trzy etapy pracy, zaawansowany interfejs użytkownika z wizualizacją 3D scenerii/instalacji, zaawansowane efekty (również integracja z Notch), opcjonalne licencje VIOSO oraz narzędzia mapowania pikseli z  myślą o  procesorach ekranów LED. Funkcja eksportu wideo umożliwia wizualizację projektu dla klienta lub kompozycji z efektów do dalszego odtwarzania/przetworzenia. Dostępne jest samodzielne oprogramowanie PIXERA, a serwery w konfiguracjach od kompaktowego „mini”, nieduże rackowe „one” i „two”, aż po platformę RAW Server.

Ekrany mobilne
Mobilne rozwiązania AV Stumpfl zapewniają najwyższą jakość obrazu przy możliwie najniższych kosztach. Profesjonalne ekrany przenośne są konfigurowalne przez jedną osobę. Rozwiązania te mogą by używane w  różnych aplikacjach, takich jak: sale konferencyjne, hotele, kina mobilne oraz koncerty i wydarzenia na żywo. W ofercie znajduje się szeroka gama ekranów w formacie 16:9, 16:10 oraz 4:3 i w różnych wariantach wielkościowych.

Co ważne, ekrany chociażby z serii Vario, pracują po kilkanaście lat w warunkach rentalowych i nadal bezproblemowo spełniają swoją funkcję. Jest to zresztą zgodne z polityką firmy: precyzyjnie wyprodukowane i trwałe praktycznie na zawsze.

Ekrany instalacyjne
Oferta ekranów nieprzenośnych jest nie mniej bogata od ich mobilnych braci. Wszystkie ekrany projekcyjne AV Stumpfl o stałej ramie mają stylowy wygląd, niezrównaną żywotność oraz najwyższą precyzję komponentów z certyfikowanymi materiałami. Ekrany projekcyjne o stałej ramie mają podobne korzenie jak ekrany do projekcji mobilnej z perspektywy technologicznej, lecz priorytetem stałych ekranów jest estetyka. Ekrany instalacyjne tej marki można spotkać w  takich zastosowaniach jak pomieszczenia kinowe, teatry, centra konferencyjne czy muzea i instytucje kultury. Podobnie jak w przypadku rozwiązań mobilnych, w tej serii także jest spory wybór pod względem wielkości ekranu i jego proporcji.

Obecność oficjalnego dystrybutora w Polsce skłania do wykorzystywania produktów z  oferty AV Stumpfl. Wszak bardzo ważna jest możliwość doradztwa i wsparcia technicznego, serwisu oraz bezproblemowej realizacji ewentualnych gwarancji. To zdecydowanie dobry krok dla LTT firm rentalowych oraz projektantów i integratorów instalacji AV.

Tekst: Wojciech Szkodziński, Muzyka i Technologia