PRO BAR 14IP oraz 18IP to urządzenia marki Brighter, które dzięki swoim możliwościom sprawdzą się w wielu zastosowaniach, zarówno w pracy studyjnej, jak i na estradzie. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP65 mogą także bez przeszkód pracować niemal w każdych warunkach atmosferycznych.

Belka PRO BAR dostępna jest w dwóch wariantach: z 14 lub 18 diodami LED o mocy 18W RGBWA+UV. Głównym atutem opisywanego urządzenia jest możliwość kontroli każdej z diod niezależnie, co otwiera przed użytkownikiem szerokie możliwości efektowe.

Kąt świecenia w przypadku obu wersji wynosi 25°, jednak dzięki znajdującemu się w zestawie filtrowi rozpraszającemu możliwe jest uzyskanie szerszego kąta wynoszącego 55°.

Całość zamknięto w solidnej metalowej obudowie z pasywnym chłodzeniem, co w połączeniu z wysokim stopniem ochrony IP65 daje gwarancję odporności na trudy codziennej pracy, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Warto dodać, że urządzenia PRO BAR doceniły firmy takie jak STO, Eventlight, Trans Flash, Piloci Event&Technologies, Event X i GIT Event Stage Technology, które w dużych ilościach włączyły je do swojej oferty. Brighter PRO BAR w swoich realizacjach z powodzeniem wykorzystuje również studio Alvernia XR.