Hiszpańska marka DAS Audio, posiadająca ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji systemów nagłośnieniowych, przedstawiła światu całkowicie nową linię – Action 500.

Action 500 jest serią, która zawiera w sobie aż 15 różnych urządzeń, w tym 7 pasywnych i 8 aktywnych systemów nagłośnieniowych: 12” monitor, 8”, 12”, 15” i 2×15” źródła punktowe oraz 3 subwoofery. Cała linia bazuje na dotychczasowych dokonaniach firmy, jednak zawiera znaczące ulepszenia, zarówno technologiczne, jak i wizualne, dzięki czemu będzie prezentować się wyśmienicie nawet na eleganckich eventach. Co do konkretnych ulepszeń, źródła punktowe ACTION-508, 512, 515 i 525 wyposażone zostały w nowe przetworniki 8GV oraz kompresyjne drivery M-34. Zainstalowano w nich również ulepszone obracane tuby, wpływające na lepszą odpowiedź częstotliwościową, a także zapewniające kolumnom kąt krycia na poziomie 90 x 60 stopni.

Wersje aktywne wszystkich modeli z linii Action 500 wyposażone zostały w nowe wzmacniacze klasy D, które zostały zoptymalizowane tak, by zapewnić większą moc urządzeń. W tylnej części aktywnych modeli zainstalowano panel użytkownika, który zawiera dwa wejścia sygnałowe, dające większe możliwości dla mobilnych muzyków oraz mały wyświetlacz LCD, na którym użytkownik może wybrać jeden z 3 presetów pokładowego DSP: Live, Dance oraz Monitor lub użyć filtra HPF lub LPF. „Najwięksi” przedstawiciele serii, czyli subwoofery ACTION-S18 i S218, wyposażone zostały w nowy przetwornik 18FW, zaprojektowany przez DAS Audio, dającym im klarowność i niezbędną dynamikę w przetwarzaniu niskich pasm. Również sama obudowa urządzeń, wykonana z brzozy i pokryta czarną farbą ISO-Flex, została tak zaprojektowana, by wytrzymać wszelkie nieprzyjemności pracy na scenie. DAS Audio wychodzi naprzeciw potrzebom dzisiejszych realizacji, dając użytkownikom nowoczesną linię urządzeń wytrzymałych, wielozadaniowych i prezentujących się dobrze w każdych warunkach.

Nowym dystrybutorem marki DAS w Polsce jest firma AVI Media.

Tagi:

das