Podczas tegorocznych targów we Frankfurcie dBTechnologies zaprezentowało szereg nowych rozwiązań. Wśród nich znalazły się trzy modele systemów bezprzewodowych.

Są to trzy propozycje, wśród których największą jest rack touringowy RS16000. System ten, poza konstrukcją zamkniętą w solidnym racku, jest wielourządzeniowym zestawem składającym się z sześciu odbiorników RS16000R, splittera antenowego AS6W, zasilacza RPS10 oraz jednostki Hub 800, pozwalającej na zdalną kontrolę systemu za pomocą aplikacji dBTechnologies Wireless Manager. System wyposażony w True Diversity zapewnia możliwość wyboru wśród 16 000 dostępnych częstotliwości oraz pracę w standardzie 24 bitów.

Drugą propozycją przedstawioną na targach jest system bezprzewodowy RW 16, dostępny w wersji z mikrofonem typu handheld lub z mikrofonem nagłownym wraz z bodypackiem. Użytkownik może wybrać jeden z 16 kanałów częstotliwościowych, automatycznie synchronizować odbiornik z nadajnikiem, a do tego pracować w pasmach UHF 823-832 MHz lub 863-865 MHz. Ostatnim przystankiem na liście nowych systemów bezprzewodowych dbTechnologies jest system monitoringu personalnego DEM 30. Pracuje on w tych samych pasmach, jak wymieniony wyżej RW 16, a do tego ma możliwość wyboru jednego z 96 kanałów UHF. Ciekawą opcją jest możliwość zmiany trybu ze stereo na mono oraz ustawienie presetu EQ bezpośrednio z poziomu odbiornika typu bodypack, dzięki czemu użytkownik ma większą kontrolę nad odsłuchem personalnym.

Wszystkie trzy systemy przedstawione na tegorocznych Prolight + Sound 2019 stanowią doskonałą propozycję zarówno dla profesjonalistów, jak i mniej zaawansowanych użytkowników potrzebujących sprawdzonych urządzeń w technologii bezprzewodowej.