Popularny media serwer disguise doczekał się znaczącej aktualizacji do wersji r17, która wprowadza sporo zmian i poprawia wiele błędów.

Mówi się, że tylko ten się nie myli, kto nic nie robi, co oczywiście ma również miejsce w branży multimediów. Prawdziwa mądrość to jednak słuchać uwag innych, poprawiać błędy i ulepszać swoje produkty, co zdecydowanie do serca wzięli sobie projektanci disguise. R17 to 24 nowe funkcje, 188 poprawek oraz 35 ulepszeń, a wszystko to by usprawnić i przyspieszyć pracę z media serwerami disguise.

Chociaż nie sposób wymienić wszystkich zmian, warto wspomnieć o „manipulatorach”, dzięki którym użytkownik może wybrać wiele obiektów w prewizualizacji 3D i dowolnie nimi manipulować. Dodatkowo projektanci disguise wprowadzili wsparcie dla środowiska NDI, funkcje PreComps (routowanie materiałów wideo między różnymi warstwami) oraz sporą listę mniejszych udogodnień.

Dla zainteresowanych, cała lista zmian dostępna jest na stronie producenta, a dotychczasowi użytkownicy urządzeń z pewnością poczują różnicę po aktualizacji, którą znaleźć można na stronie producenta, w sekcji download.