Włoski producent sprzętu audio, Proel, rozwija segment słuchawek i mikrofonów do zastosowań studyjnych, scenicznych i konferencyjnych. Od niedawna funkcjonują one już jako nowa marka – EIKON. Dotychczas w dystrybucji Soundtrade pojawiły się, w ramach oferty Proela, mikrofony (pojemnościowy EIKON C14, wstęgowy RM8, dynamiczne EKD7, EKD8 i EKD9) oraz monitory studyjne.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Mikrofony Eikon C14 i RM8 wykonano zgodnie z najsurowszymi standardami konstrukcyjnymi. Dzięki temu są idealnymi mikrofonami do każdego profesjonalnego zastosowania. Przetworniki zapewniają doskonałą reprodukcję głosu i brzmienie instrumentów akustycznych, nawet w najbardziej wymagających miksach. W komplecie otrzymasz amortyzowany uchwyt, pop filter i solidną aluminiową walizkę.

Eikon C14 to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy. Wyposażony jest w 1,1-calową kapsułę Mylar z powierzchnią pokrytą złotem, która gwarantuje transparentną odpowiedź wysokich częstotliwości.

Eikon RM8 to dwukierunkowy, wstęgowy mikrofon pojemnościowy o zwartej konstrukcji, do zastosowań studyjnych. Sercem tego modelu jest dwustronny przetwornik aluminiowy o grubości 0,02 mm.

Eikon EKD7 jest mikrofonem dynamicznym o charakterystyce kardioidalnej idealnie przystosowanym do użytku na scenie. Mikrofon oferuje niezwykle gładkie, ciepłe brzmienie oraz głębokie i precyzyjne odzwierciedlenie basu. W mikrofonie zniwelowany jest hałas wynikający z jego obsługi przy zachowaniu wysokiej jakości brzmienia. Producent uzyskał to dzięki solidnej obudowie i podwójnemu systemowi mocowania kapsuły typ shock-mount.

Eikon EKD8 to mikrofon dynamiczny o charakterystyce superkardioidalnej. Inżynierowie Proel doskonale przygotowali go do zastosowań wokalnych. Dzięki filtrowi roll-off wyeliminowany jest efekt zbliżania mikrofonu do źródła dźwięku. Mikrofon charakteryzuje się także niską podatnością na sprzężenia. Zniwelowanie hałasu wynikające z obsługi mikrofonu, bez utraty jakości brzmienia udało się uzyskać dzięki solidnej obudowie i podwójnemu systemowi mocowania kapsuły typ shock-mount.

Dynamiczny mikrofon Eikon EKD9 o charakterystyce superkardioidalnej, posiadaja aktywny system eliminowania hałasów wynikających z obsługi, jak również opatentowaną kapsułę AHNC wspomagającą redukcję niepożądanych hałasów. Elegancka i smukła budowa zawiera w sobie wbudowaną cewkę redukującą zakłócenia EMI/RFI. Mikrofon ten idealnie nadaje się do profesjonalnych zastosowań scenicznych.

EIKON to także seria monitorów studyjnych bliskiego pola, oparta na wzmacniaczach działających w klasie AB.  Zaprojektowana przez zespół Proel R&D w celu zapewnienia najlepszej reprodukcji dźwięku specjalnie dla Twojej muzyki.

Projektanci zadbali aby wielogodzinne słuchanie muzyki nie powodowało zmęczenia słuchu przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej dokładności w całym paśmie. Począwszy od starannie wybranych przetworników poprzez falowody, a na nisko rezonującej obudowie skończywszy.

Model EIKON 5 wyposażono w 5,25-calowy woofer i 0,75-calowy tweeter.

Konstrukcja EIKON 6 bazuje na 6,5-calowym przetworniku szerokopasmowym i 1-calowym driverze wysokotonowym.

Monitor EIKON 8 to w 8-calowy woofer i 1-calowy tweeter.

Model EIKON 10S wyposażono w 10-calowy przetwornik niskotonowy.

Monitory EIKON stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego rodzaju zastosowań produkcyjnych. Doskonale sprawdzą się w studiu nagrań, home-recordingu, studiu telewizyjnym, post-produkcji, a nawet w kinie domowym czy instalacji multimedialnej.