Od wielu lat na rynku dostępne są niezawodne produkty HK Audio z serii LINEAR. Niemiecki producent postanowił rozszerzyć swoją ofertę, prezentując nową, najbardziej zaawansowaną serię 7.

LINEAR 7 to nie jeden produkt, a cała seria, która została przyjęta z niemałym zaciekawieniem podczas targów Prolight + Sound 2019. W jej skład wchodzą cztery kolumny oraz subwoofer. Bazuje ona oczywiście na rozwiązaniach technologicznych i stylistycznych linii 3 i 5, lecz została wyposażona w szereg nowych funkcji i rozwiązań, które lepiej dopasowują ją do aktualnych potrzeb użytkowników. Można do nich zaliczyć najnowszej generacji przetworniki, wzmacniacze klasy D Pascal, filtry FIR oraz rozbudowany DSP.

Wszystkie elementy zestawu zawierają nie tylko tradycyjne złącza analogowe, ale też złącza Ethernetowe, a wspomniany DSP został sprowadzony do prostych i intuicyjnych presetów. Nowa linia pracuje w środowisku Milan, a także ma dedykowane wyjścia DSP Out, służące połączeniu całego zestawu w sieć i integracji ustawień DSP z urządzeniami starszej generacji, np. Linear 5.

Dzięki rozbudowaniu systemu o możliwość spięcia w sieć, użytkownik może kontrolować parametry każdego elementu zestawu z jednego miejsca, za pomocą komputera PC lub Mac. Również dolne pasmo zostało przeprojektowane, gdyż nowy, 18” subwoofer LINEAR 7 ma presety oraz konstrukcję pozwalające na dostosowanie go do ustawienia kardioidalnego, w systemie 1:1 lub 2:1.