W piątek, 21 czerwca w Stargardzie miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego amfiteatru – imponującej inwestycji, która oferuje 3226 miejsc siedzących oraz około 1000 miejsc stojących. To wyjątkowe miejsce już od pierwszego dnia stało się centrum kulturalnym miasta, wypełniając się po brzegi. Warto zaznaczyć, że jest to obecnie jeden z największych obiektów amfiteatralnych w północno – zachodniej Polsce. Za nagłośnienie wydarzenia odpowiadała firma WSOUND, która wykorzystała do tego celu system JBL Professional VTX A12, V20, A6, G28, B15, M22 oraz F12.

Uroczystość otwarcia przyciągnęła nie tylko lokalnych mieszkańców, ale również miłośników muzyki z całej Polski. Na scenie pojawiły się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Kuba Badach, Igor Herbut i Łukasz Zagrobelny. Artystom towarzyszyła znakomita orkiestra symfoniczna „Warsaw Impressione Orchestra” pod batutą Maestro Tomasza Szymusia, co nadało wydarzeniu wyjątkowy, niemal magiczny charakter. Wieczór na scenie zakończył występ zespołu Kwiat Jabłoni. Firma WSOUND, doświadczona ekipa w dziedzinie obsługi technicznej imprez masowych, była odpowiedzialna za nagłośnienie tego wyjątkowego wydarzenia. WSOUND, znany ze swojej niezawodności i profesjonalizmu, zadbał o to, aby każdy dźwięk był słyszany z najwyższą precyzją i klarownością w nowym obiekcie. Do nagłośnienia otwarcia wykorzystano system JBL Professional VTX A12, V20, A6, G28, B15, M22 oraz F12. Rozwiązania te słynące  ze swojej jakości i wydajności, po raz kolejny udowodniły, że są idealnym wyborem dla takich prestiżowych wydarzeń.

Otwarcie amfiteatru było tylko początkiem muzycznego maratonu, który miał miejsce w Stargardzie. Już następnego dnia rozpoczął się dwudniowy Stargard Festiwal ’24. Na scenie wystąpili: MYSLOVITZ, Małgorzata Ostrowska, LADY PANK, Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo oraz The Dumplings. Przygotowaniem nagłośnienia frontowego zajął się Marcin Horn wraz z Adamem Zawadzkim, systemem motorowym zarządzał Adrian Mikołajczyk, szefem sceny był Michał Ufniarz, a techniką zajęli się Adam Szkolnicki oraz Adam Kotuła. Realizator FOH zespołu Lady Pank – Jacek Dyrda zapytany o zdanie na temat systemu PA odpowiedział jednym zdaniem: „Świetnie dopasowana aparatura, która od pierwszego miejsca przed sceną do praktycznie ostatniej ławeczki dostarcza dokładnie ten dźwięk którego oczekuje ode mnie zespół.”

Szeroki wachlarz artystyczny wykonawców i równie zróżnicowane zapotrzebowanie na nagłośnienie były kolejnym wyzwaniem, z którym WSOUND poradził sobie doskonale. Wykorzystanie systemu JBL Professional ponownie pokazało, że jest to sprzęt, na którym można polegać, niezależnie od wymagań danego koncertu. Przedstawiciel organizatora wydarzenia – Katarzyna Wesołowska ze Stargardzkiego Centrum Kultury ocenia dostarczoną aparaturę na idealnie dopasowaną do obiektu. „Słuchając opinii publiczności, a także będąc samej w różnych miejscach audytorium uważam, że system nagłośnieniowy dostarczony przez WSOUND jest bardzo dobrym wyborem. Brzmienie koncertów było potężne i jednocześnie miłe dla ucha – możemy polecić zarówno firmę prowadzoną przez Mariusza Węgiełka jak i rozwiązania nagłośnieniowe dostarczane przez jego firmę”.

„Blisko 100 różnych modułów VTX zastosowanych podczas wydarzenia pozwoliło nam pokryć idealnie dźwiękiem całą widownię, a realizatorzy poszczególnych zespołów dostali dobrze przygotowane narzędzie do pracy. Kolejny raz rozwiązania JBL-a pozwoliły nam po prostu spełnić ridery” – mówi Mariusz Węgiełek – właściciel firmy. „Mając w magazynie większość produktów z serii VTX możemy teraz idealnie dopasować narzędzia do konkretnego zastosowania i potrzeb danego eventu czy festiwalu”. Firma WSOUND, wykorzystując ten system, potwierdziła swoją pozycję na rynku, a także swoją zdolność do realizacji najbardziej wymagających projektów. O premierze tego systemu w rękach WSOUND pisaliśmy już przy okazji Juwenaliów w Szczecinie, a teraz, w Stargardzie, po raz kolejny udowodniła, że potrafią sprostać każdemu wyzwaniu #riderspełniony.