Nowy system liniowy L-Acoustics ARCS, przeznaczony do skalowalnych rozwiązań rentalowych.

L-Acoustics, jako jeden z liderów rynku profesjonalnych systemów audio, przedstawia nową linię ARCS – system koncertowy odpowiedni na realizacje od 50 do 5000 słuchaczy.

Nowa rodzina składa się z czterech systemów – A10 Focus, A10 Wide, A15 Focus, A15 Wide oraz dedykowanego subwoofera: modelu KS21. Dzięki takiej konfiguracji, system pozwala na pokrycie do 45 metrów przy maksymalnej mocy 144 dB. Systemy A10 i A15 są w pełni skalowalne, dzięki czemu mogą być wykorzystane zarówno na dużych, jak i małych imprezach, a ponadto mogą być użyte jako doskonałe dopełnienie dużych systemów K1 i K2. Oba modele są wyposażone w falowody o zmiennej dyspersji L-Fins, znane z flagowej serii K2.

Jeżeli chodzi o praktyczne aspekty współpracy z nowym systemem, A15 i A10 łączą się z LA4x w stosunku 1 do 1, tak więc każdy kanał LA4x służy do sterowania pojedynczym A10, A15 lub KS21. Oczywiście nowy system działa również z LA12x. System ARCS wprowadzony został z zintegrowanym osprzętem niezbędnym do sprawnego riggingu, dzięki czemu sprzęt może być sprawnie i szybko zainstalowany, a do tego pracować bezpiecznie i bez zbędnych wibracji.

Modele A15 oraz KS21 będą dostępne w Polsce na przełomie czerwca i lipca, natomiast A10 w przyszłym roku.