Martin Audio zaprezentował nowy system liniowy.

Pojedynczy moduł nowego systemu cechuje się kompaktowymi wymiarami i wagą wynoszącą zaledwie 64 kg. W każdym z nich zastosowano dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 12” w hybrydowej konfiguracji, łączącej zalety tuby i konstrukcji typu bass-reflex. Taki układ zapewnia wyższą o 4 dB skuteczność wraz z doskonałymi możliwościami przetwarzania najniższych częstotliwości. W sekcji średnich tonów pracują dwa głośniki o średnicy 6.5” w tubie, zapewniającej pokrycie horyzontalne w zakresie 90 stopni i znacznie lepsze przetwarzanie, kluczowego dla wokalu, zakresu 300Hz do 4kHz. Za najwyższe pasmo odpowiedzialne są trzy niezależne, jednocalowe przetworniki tubowe współpracujące z falowodem, zapewniającym optymalne łączenie poszczególnych elementów w gronie i prawdziwy układ line array.

Maksymalne wartości szczytowe systemu dla sekcji LF, Mid i HF to 139dB, 140dB i 145dB dla pojedynczej kolumny, mierzone na dystansie 1m z parametrem crest factor 6dB.

WPL jest zasilany za pomocą dedykowanych, wielokanałowych wzmacniaczy MartinAudio iKON w trybie bi-amp. Aby napędzić grono, składające się z dwunastu modułów WPL, potrzebne są trzy końcówki mocy iK42 (w konfiguracji dwie kolumny na kanał) lub sześć wzmacniaczy, które umożliwiają podłączenie każdej kolumny do niezależnego kanału i maksymalną kontrolę, nawet w najbardziej wymagających realizacjach. Nowy system współpracuje z oprogramowaniem do projektowania i optymalizacji DISPLAY. Zarządzany jest i monitorowany za pomocą platformy VU-NET.

W WPL zastosowany został trzypunktowy system mocowania, umożliwiający podwieszenie nawet 24 elementów w gronie z opcją zastosowania kątów w zakresie od 0 do 7,5 stopnia.

Dedykowanymi dla systemu WPL subwooferami są modele SXH218 oraz SXHF218.