W dystrybucji Polsound pojawił się następca flagowego systemu UPA. Mowa oczywiście o kompaktowym Meyer Sound ULTRA, dostępnym w dwóch wersjach – X40 i X42.

ULTRA-X40 jest nowym, aktywnym systemem typu point-source, który dostosowany jest do wielu różnych zadań, poprzez nowoczesny i przemyślany projekt. Urządzenie ma dwa bliźniacze przetworniki 8-calowe z neodymowymi magnezami, zlokalizowane w górnej i dolnej części kolumny, zaś po środku znajduje się 3-calowy przetwornik połączony z tubą HF, zapewniający kąt propagacji szeroki na 110 stopni i wysoki na 50 stopni. Właśnie w tym momencie warto wspomnieć o dostępnej drugiej wersji systemu, czyli X42, który od X40 różni się kątem propagacji, który został zwężony do 60 stopni, dzięki czemu pokrycie może być bardziej punktowe. Wspomniana tuba zaprojektowana została tak, by użytkownik mógł ją dowolnie obracać, zmieniając w ten sposób kąt krycia odpowiednio do swoich potrzeb.

Jako systemy aktywne, obie wersje Meyer Sound Ultra wyposażone są w 3-kanałowy wzmacniacz klasy D, który jest w stanie osiągnąć szczytową moc na poziomie 1 950 W, zapewniając maksymalne chwilowe ciśnienie 130,5 dB SPL. Całość zamknięta jest w wytrzymałej obudowie ze sklejki brzozowej, która zawiera wiele opcji montażowych, takich jak gniazda 35 mm z gwintem M20 oraz 11 punktów M8, a dodatkowo użytkownik może zaopatrzyć się w akcesoria montażowe dostosowane do praktycznie wszystkich, nawet wymyślnych instalacji.