Moduł niskotonowy Alcons QB242

Firma Alcons uzupełnia serię Q o moduł niskotonowy QB242. Jest to konstrukcja dedykowana do pracy z zestawami szerokopasmowymi QR24 i QM24.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

QB242 to kolumna basowa do stosowania zarówno w stałych, jak i mobilnych aplikacjach. Alcons zaprojektował ją jako system uzupełnienia niskich częstotliwości do systemu liniowego QR24. Doskonale sprawdzi się również w roli układu LFE z możliwością zestawiania z dowolnym systemem Alcons.

Moduł niskotonowy QB242 w większej ilości nadaje się zarówno do stackowania jak i podwieszania. Impedancja systemu 8 omów zapewnia bardzo efektywne obciążenie kanału wzmacniacza podczas łączenia wielu jednostek.

Producent wyposażyl subbas w dwa neodymowe przetworniki 12-calowe. Zamontował je w technologii front loaded w obudowie bass reflex. Konstrukcja waży zaledwie 26kg. Pasmo przenoszenia modułu zawiera się w przedziale między 45Hz – 250Hz z tolerancją +/- 3dB. Maksymalny SPL generowany przez moduł niskotonowy QB242 przy zastosowaniu dedykowanych wzmacniaczy Alcons Sentinel wynosi 130dB.

Zintegrowany system montażu umożliwia łatwe łączenie z innymi modułami QB242 lub QR24 / QM24. Typowe zastosowania systemów Q obejmują system główny dla teatru, system nagłośnieniowy w trudny akustycznie pomieszczeniach, mobilny system dalekiego zasięgu.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij