Firma MOTU przedstawiła dwa nowe modele interfejsów.

Nieduże i przenośne interfejsy audio są nieodzownym kompanem wielu muzyków, producentów, realizatorów i innych specjalistów zajmujących się dźwiękiem. Firma MOTU, która na polu produkcji interfejsów ma ogromne doświadczenie, postanowiła wzbogacić swoją ofertę o dwa nowe modele, które mimo niewielkich rozmiarów oferują ogrom możliwości i wysokie parametry pracy.

Urządzenia czerpiąc ze znacznie droższych modeli, wyposażone zostały w technologię DAC ESS Sabre32 Ultra, dzięki której osiągają zaskakujący zakres dynamiki 120 dB na głównych wejściach, a do tego konwertery ESS sterują również wyjściem słuchawkowym. Producent zapewnia również, że na wejściach mikrofonowych jest jedynie -129 dBu EIN, dzięki ultra czystym obwodom przedwzmacniacza. To jednak nie koniec, ponieważ specjalnie zaprojektowane sterowniki USB zapewniają użytkownikowi pracę z latencją 2,5 ms, i to przy 96 kHz z buforem na 32 próbki.

Modele M2 i M4 różnią się od siebie liczbą wejść i wyjść, a oba zostały dodatkowo wyposażone w ekran LCD, na którym wyświetlane są precyzyjne mierniki poziomów. Ukłonem ze strony marki w stronę początkujących użytkowników jest dołączenie do urządzeń oprogramowania produkcyjnego Performer Lite lub Ableton Live Lite, a do tego pokaźnej biblioteki loopów i sampli w wysokiej jakości. Po więcej szczegółów dotyczących nowych interfejsów MOTU odsyłamy na stronę producenta lub polskiego dystrybutora Lauda Audio.