NEXO P12 i L15

Francuska firma NEXO zaprezentowała swoje pierwsze punktowe źródło dźwięku oparte na głośniku 12” oraz nowy subwoofer L15.

Marka NEXO, będąca jednym ze światowych liderów wśród producentów najwyższej klasy systemów nagłośnieniowych, zaprezentowała kolejne wzmocnienie swojej imponującej oferty. Mowa o nowym źródle punktowym P12, które chociaż wyglądem przywodzi na myśl monitor typu wedge, to z powodzeniem może być używane w wielu innych zastosowaniach. Wszystko to dzięki możliwości zmiany położenia , co w krótkim czasie pozwala użytkownikowi na uzyskanie propagacji HF 60°x 60° (opcja standardowa), 90°x 40° lub asymetrycznego 50°- 100°x 40°. Jeśli chodzi o przetworniki, system wyposażony został w specjalnie zaprojektowany neodymowy głośnik LF o średnicy 12” oraz 3-calowy przetwornik HF w konfiguracji koaksjalnej.

Urządzenie doskonale sprawdzi się jako główny system PA na mniejszych realizacjach, gdyż jest w stanie wytworzyć ciśnienie akustyczne na poziomie 138 dB Peak lub 140db Peak (po przejściu w tryb aktywny, za pomocą przełącznika na tylnej części kolumny), jednocześnie przetwarzając częstotliwości w zakresie od 60Hz do 20 kHz.  Mimo swoich możliwości oraz zastosowania odpornej na zadrapania sklejki brzozowej i topolowej, P12 waży mniej niż 20kg i posiada kompaktową budowę.

Jako uzupełnienie P12, marka NEXO zaprezentowała również wszechstronny subwoofer L15, oparty na przetworniku o średnicy 15”. Został on wykonany w tym samym standardzie co P12 i oferuje przetwarzanie częstotliwości w zakresie od 40 do 120 Hz, przy imponującym maksymalnym ciśnieniu 139 dB SPL. Nowe urządzenia przedstawione przez NEXO z pewnością znajdą szereg odbiorców zarówno w realizacjach mobilnych, jak i w instalacjach stałych.

 

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij