NEXO – P8 i P10

Początek roku przywiał do nas bardzo dobre wieści z Francji, gdzie ceniona marka NEXO zapowiedziała dwa nowe źródła typu point source.

Ponad pół roku temu byliśmy świadkami premiery pierwszego modelu z nowej linii P+, czyli modelu P12. Teraz, dokładnie 20 lat po premierze PS8, które to wraz z większymi modelami zbudowały tak stabilną obecnie pozycję NEXO na rynku, na światło dzienne wychodzą P8 i P10. Dzięki nowej fabryce na północ od Paryża, marka jest w stanie produkować swoje obudowy na całkowicie nowym poziomie i z nowym designem. Nowe modele wyposażone zostały w koaksjalne drivery (1,5” oraz 1,7”) i umożliwiają użytkownikom możliwość zmiany dyspersji ze 100×100 stopni, na 110×60 stopni.

Urządzenia oferują typową dla marki wysoką jakość przetwarzanego dźwięku, jak i również wysoki poziom ciśnienia akustycznego. P8 jest w stanie wytworzyć 129 dB SPL, a model P10 aż 136 dB SPL. Oczywiście projektanci przystosowali nowe modele również do pracy w roli monitora podłogowego, nadając im odpowiedni kształt i wykończenie. Warto również nadmienić, że oba modele dostępne są w wersjach Touring oraz Installation, różniących się od siebie uchwytami, złączami oraz otworami montażowymi.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta oraz bezpośrednio u dystrybutora.

 

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij