
W imieniu firmy ESS Audio zapraszamy 27 maja, w środę, na szkolenie stworzone z myślą o realizatorach dźwięku, technikach scenicznych oraz wszystkich osobach, które chcą świadomie pracować z systemami nagłośnieniowymi w oparciu o pomiary. Szkolenie odbędzie się w siedzibie firmy ESS Audio w Łomiankach.
To nie będzie akademicki wykład. Minimum teorii, maksimum praktyki i decyzji podejmowanych podczas pracy z systemem.
Tematyka szkolenia skupia się na zagadnieniach praktycznych – od przygotowania toru pomiarowego, przez weryfikację systemu, aż po strojenie całego PA, frontfilli oraz układów subwooferowych w realnych warunkach koncertowych.
Szkolenie realizowane będzie w oparciu o systemy JBL Professional, w tym najnowszą serię JBL SRX900. Omawiane zagadnienia oraz metody pracy zostały przygotowane w sposób uniwersalny, dzięki czemu zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać podczas pracy z różnymi systemami nagłośnieniowymi – niezależnie od konfiguracji systemu.
Podczas szkolenia omówione zostaną m.in.:
- konfiguracja toru i systemu pomiarowego,
- dobór interfejsu audio oraz mikrofonów pomiarowych,
- poprawne przygotowanie toru pomiarowego,
- pomiary i weryfikacja systemu przed strojeniem,
- fazowanie subwooferów z systemem głównym,
- strojenie poszczególnych sekcji systemu,
- optymalizacja tonalna systemu na podstawie pomiarów i odsłuchu,
- strojenie frontfilli,
- praca z systemami point source oraz konfiguracjami ground stack,
- praktyczne zastosowanie układów subwooferowych: cardioid, arc, end-fire.
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do osób, które:
- posiadają już własny system pomiarowy i chcą lepiej wykorzystywać jego możliwości,
- planują zakup systemu pomiarowego i chcą zrozumieć, jak wygląda praca pomiarowa w praktyce,
- chcą uporządkować swoją wiedzę oraz workflow pracy przy strojeniu systemów audio.
Duży nacisk położony zostanie na praktykę, interpretację pomiarów oraz podejmowanie decyzji podczas rzeczywistej pracy z systemem nagłośnieniowym.
Ilość miejsc limitowana!





