Firma Sennheiser zaprezentowała dwa nowe modele słuchawek z profesjonalnej linii IE PRO. Stworzony z myślą o osobach pracujących w branży muzycznej lub pasjonatach muzycznych model IE 100 PRO oraz bezprzewodowy IE 100 PRO Wireless, którego można używać zamiennie z kablem. Interfejs Bluetooth ma wbudowany mikrofon, pilot do sterowania połączeniami telefonicznymi i multimediami, a wbudowany akumulator zapewnia nawet na 10 godzin pracy.

Słuchawki IE 100 PRO są następcą modelu IE 40 PRO, oferującym naturalne, ciepłe i niezwykle wierne brzmienie, które pozwoli uzyskać większą kontrolę nad dźwiękiem oraz wyższą jakość tworzonej muzyki. Dzięki dołączonym w komplecie adapterom dousznym z silikonu oraz pianki z pamięcią kształtu, słuchawki te można idealnie dopasować do przewodu słuchowego. Na komfort użytkowania wpływa również kompaktowy rozmiar.

Wzmocniony zaczep na ucho i odłączany kabel słuchawkowy, ze zgłoszonym do opatentowania odpornym na przerwanie złączem, gwarantują niezawodność podczas występów. Do słuchawek dołączono również sztyfcik do czyszczenia i miękkie etui. Słuchawki są dostępne w kolorze czarnym i czerwonym oraz z przezroczystego tworzywa.

„Wybierając słuchawki bezprzewodowe IE 100 PRO Wireless, dostajemy niezwykły model „dwa w jednym”. Oprócz standardowych akcesoriów w komplecie słuchawki IE 100 PRO Wireless wyróżniają się złączem IE PRO BT, który pozwala zastąpić standardowy kabel specjalnym przewodem z modułem transmisyjnym, aby cieszyć się doskonałym bezprzewodowym dźwiękiem! W komplecie przewidziano kabel USB-C, który pozwala naładować interfejs Bluetooth w zaledwie półtorej godziny” – wyjaśnia Gunnar Dirks, menedżer produktu.

Słuchawki IE 100 PRO otrzymały po IE 40 PRO przetwornik i pasmo przenoszenia, lecz oferują więcej – złącze i kabel z IE 400 PRO oraz IE 500 PRO.

„Postawiliśmy na jeden rodzaj złącza, dzięki czemu użytkownik może wybrać swój ulubiony kabel, bez względu na model słuchawek serii IE PRO. Ktoś, kto ma na przykład słuchawki IE 500 PRO, może zakupić złącze IE PRO BT do profesjonalnego bezprzewodowego odsłuchu muzyki. Z kolei kabel IE PRO Mono to również nowatorskie rozwiązanie dla broadcastu” – dodaje Gunnar Dirks.

Nowy IE PRO Mono to skrętny kabel, który doskonale tłumi szumy przenoszone ze sprzętu. Można podłączyć go do lewej lub prawej słuchawki, umożliwiając pracę z nią podczas m.in. debat na żywo, korespondencji telewizyjnej czy reportaży. W układzie stereofonicznym nadawany jest lewy kanał dźwięku.