Firma Meyer Sound ma przyjemność zaprezentować oprogramowanie MAPP 3D, które jest najbardziej rozbudowanym narzędziem od czasu zaprezentowania w 2001 roku oryginalnego programu MAPP Online.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

MAPP 3D może pracować zarówno na platformie Mac OSX jak i na komputerach z systemem Windows. Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, a do jego prawidłowej pracy nie jest wymagany dostęp do Internetu. Jak sama nazwa wskazuje, MAPP 3D zapewnia bardzo dokładną, trójwymiarową predykcję projektowanego systemu audio, wewnątrz szczegółowo odwzorowanych rysunków architektonicznych pomieszczenia.

Oprogramowanie umożliwia również pełną integrację z sieciowymi procesorami Meyer Sound GALAXY oraz aplikacją zarządzającą – Compass. Dało to możliwość szybkiego i płynnego przejścia z etapu projektowania systemu audio do jego optymalizacji już w warunkach koncertowych. Wszystkie zapisane w projekcie ustawienia można teraz przesłać do procesorów GALAXY za pomocą jednego kliknięcia. MAPP 3D oprócz tradycyjnych sygnałów testowych jak np. pink noise, ma generator sygnału M-Noise. Staje się on nowym standardem w określaniu maksymalnego poziomu wartości SPL. Połączenie tych wszystkich możliwości zapewnia najdokładniejszą przewidywalność w zakresie maksymalnej głośności systemu audio podczas reprodukcji muzyki.

Połączenie prostego w użyciu interfejsu użytkownika z możliwością importu plików graficznych z programów SketchUp (skp) i AutoCAD (dxf) znacząco skraca czas w przygotowaniu symulacji, jak i w optymalizacji systemu audio. Dostęp do wielu płaszczyzn widokowych wraz z możliwością ich swobodnego obracania umożliwia szybkie i dokładne przeglądanie i analizę pokrycia dźwiękiem nawet najbardziej rozbudowanych obszarów widowni.