Riedel SmartPanel RSP-1216HL powiększa portfolio produktowe potężnej serii 1200. Obejmuje ona inteligentne interfejsy użytkownika oparte na APP. Za sprawą RSP-1216HL ogromne możliwości komunikacji i sterowania dostępne są teraz w kompaktowej obudowie 1RU.

Firma Riedel zaprezentowała RSP-1216HL SmartPanel, całkowicie nowy model w obudowie 1RU. Należy on do uznanej serii 1200, inteligentnych paneli interkomowych i paneli sterowania dedykowanych do sieci wideo, audio, danych oraz komunikacji w czasie rzeczywistym. Będący odpowiedzią na potrzeby użytkowników RSP-1216HL to kompaktowa wersja opartego na aplikacji interfejsu użytkownika RSP-1232HL SmartPanel.

– Dokonaliśmy milowego kroku naprzód w zakresie elastyczności przepływu pracy, mocy i łączności, kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy RSP-1232HL SmartPanel na targach NAB 2018. Klienci byli zachwyceni wieloma kolorowymi wyświetlaczami wielodotykowymi, intuicyjną obsługą i możliwością wykorzystania aplikacji do wielu funkcji jednocześnie – mówi Benjamin Lampert, kierownik produktu w firmie Riedel.  – W międzyczasie nasi klienci dopytywali o wersję 1RU – i oto ona. Dzięki RSP-1216HL udało nam się skoncentrować całą moc RSP-1232HL w jeszcze bardziej kompaktowej obudowie bez poświęcania jakiejkolwiek funkcjonalności i prostoty obsługi. – dodaje Lampert.

Podobnie jak jego starszy brat, oparty na IP RSP-1216HL jest wyposażony w pełnokolorowy, czytelny w słońcu ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Ma także unikalną konstrukcję klawiszy z hybrydową dźwignią. Łączy ona kontrolę za pomocą klawiszy, dźwigni i pokrętła, pozwalając użytkownikom monitorować niezliczone parametry za pomocą jednego przycisku. Ponadto nowy panel ma te same bogate opcje połączeń, co jego większy odpowiednik, z obsługą AES3 i SMPTE 2110-30 (AES67) wraz z GPIO, analogowym lub AES67 4-Wire, a także przednim i tylnym złączem USB. Równie elegancki, ale znacznie cieńszy RSP-1216HL, oferuje pojedynczy głośnik i 16 hybrydowych kontrolerów.

Zdefiniowana programowo architektura paneli SmartPanel serii 1200 umożliwia im dotrzymywanie kroku nowym technologiom i przepływom pracy w dynamicznych środowiskach transmisji, produkcji wydarzeń i pro AV, ponieważ szeroki zestaw funkcji rodziny SmartPanel jest stale rozszerzany o różne aplikacje. Dzięki nadchodzącej aplikacji Control Panel i Audio Monitoring, panele SmartPanels serii 1200 będą idealnie pasować do środowisk, w których przestrzeń jest na wagę złota, łącząc potężne funkcje interkomu, sterowania i monitorowania dźwięku w jednym panelu, jednocześnie zmniejszając koszty i oszczędzając cenną przestrzeń.

– Jeszcze bardziej poprawiliśmy jakość dźwięku paneli z serii 1200, opracowując nową funkcję przetwarzania dźwięku, która zapewnia doskonałą jakość mowy i odtwarza materiał programowy w bezprecedensowej, pozbawionej zniekształceń jakości, nawet przy wysokim poziomie. Ta nowa wersja 1RU otwiera kolejny rozdział w historii sukcesu SmartPanel. Patrząc na dwie nowe, potężne aplikacje, które są już na horyzoncie, ta historia dopiero się zaczyna – podsumowuje Benjamin Lampert.