Polska premiera Robe ESPRiTE

W poniedziałek 30 września w siedzibie firmy Prolight odbyła się polska premiera Robe ESPRiTE, innowacyjnej głowicy ruchomej z wymiennym źródłem światła. Wydarzenie zostało zorganizowane niespełna trzy tygodnie po światowej premierze, która miała miejsce podczas tegorocznego PLASA Show. Warto dodać, że ESPRiTE został uhonorowany nagrodą za najbardziej innowacyjny produkt targów w Londynie.

Poniedziałkowe spotkanie zorganizowano w trzech turach dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli pojawić się w odnowionym studio Prolight w dogodnym dla siebie terminie. W trakcie każdej sesji, poza głównym punktem programu, zaprezentowano także urządzenia TETRA, T1 oraz RoboSpot. Pokazom towarzyszyły krótkie warsztaty podczas, których można było osobiście przetestować możliwości najnowszych urządzeń czeskiego producenta. Pomimo, iż podczas polskiej premiery ESPRiTE zabrakło DeLoreana na brak wrażeń z pewnością nikt nie mógł narzekać.

ESPRiT zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. To prawdziwy „koń roboczy” wyposażony w mocne źródło światła LED i wysoce wydajny układ optyczny (27 000 lumenów) z zakresem zoom 5,5° – 50°. Ponadto oferuje system mieszania kolorów CMY, tarczę animacji, zmienne CTO, dwie tarcze kolorów, obrotowe i statyczne gobo, 6-płaszczyznowy obrotowy pryzmat oraz system C-Pulse™ w celu optymalizacji pracy z najnowszymi kamerami HD i UHD.

Producent reklamuje ESPRiTE jako głowicę z całkowicie wymiennym źródłem LED. W praktyce oznacza to  możliwość prostej i taniej wymiany źródła światła bez angażowania serwisu. Co ważne źródło światła nie pochodzi od zewnętrznego dostawcy ale jest opracowane i wyprodukowanego przez firmę Robe. Producent zapewnia również, że będzie dostępne nawet wówczas gdy już zostanie wstrzymana produkcja tego modelu. Ponadto urządzenie jest przygotowane do pracy z mocniejszymi źródłami, które pojawią się w ofercie w przyszłości.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij