Przedwzmacniacz mikrofonowy Neumann V 402

Nie lada gratka dla fanów niemieckiej firmy Neumann. Do portfolio produktów obok doskonałych mikrofonów, monitorów odsłuchowych oraz słuchawek dołącza przedwzmacniacz mikrofonowy. Neumann V 402, bo o nim mowa, to dwukanałowy preamp, którego konstrukcja zapewnia krystalicznie transparentne wzmocnienie sygnału.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Przedwzmacniacz mikrofonowy Neumann V 402 to nie pierwsze tego typu urządzenie w ofercie niemieckiego producenta. W przeszłości bowiem, poza produkcją mikrofonów, firma zajmowała się również budową customowych konsolet studyjnych czy radiowych. Jednym z elementów tych konsolet był kultowy dziś preamp V 476B. W odróżnieniu od swojego pierwowzoru V 402 to nie pojedyncza konstrukcja modułowa. Są to dwa kanały zamknięte w 19” obudowie rackowej o wysokości 2U.

Każdy kanał posiada regulację wzmocnienia gain od +20 do +60 dB w postaci pokrętła o wysokiej rozdzielczości, co zapewnia dużą dokładność ustawień. Do dyspozycji jest przełącznik HI-Z dla źródeł wysokoimpedancyjnych, zasilanie Phantom +48V, PAD -20dB, odwrócenie polaryzacji oraz filtr dolnozaporowy 60Hz o nachyleniu 12dB/oct. Za monitorowanie poziomu sygnału odpowiada 10cio punktowy wyświetlacz diodowy, z funkcją peak hold. Ponadto producent wyposażył V 402 w wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy z niezależną kontrolą głośności dla każdego z kanałów. Dzięki temu zyskujesz możliwość bezpośredniego monitorowania sygnału wejściowego bez latencji.

Każdy kanał posiada symetryczne wejścia i wyjścia XLR z tyłu, a także wejścia JACK 6,3mm mono na panelu frontowym. Preamp V 402 doskonale odda niezrównane brzmienie mikrofonów Neumann, a także znakomicie sprawdzi się jako DI dla źródeł wysokoimpedancyjnych. Z całą pewnością warto go mieć w swoim arsenale.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij