ShowTex PepperScrim

W dystrybucji AST Projekt pojawiła się nowa siatka przeznaczona do wyświetlania hologramów 3D marki Showtex – model PepperScrim.

Zainteresowani w tematyce nowoczesnych (pod względem technicznym) spektakli musicalowych i innych form teatralnych z pewnością zauważyli rosnący trend wykorzystywania hologramów 3D w trakcie sztuk. Wznosi to przestawienia na całkowicie nowy poziom, dając reżyserom niespotykane dotąd możliwości. Od strony technicznej, wyświetlanie hologramów wymaga specjalnej powierzchni, spełniającej szereg wytycznych. Doskonałym rozwiązaniem dla tego typu zastosowań jest nowa, wysoce transparentna, metalowa siatka PepperScrim zaprojektowana przez specjalistów z firmy ShowTex. Produkt ten może mieć szerokość do siedmiu metrów, przy wysokiej elastyczności i możliwości dowolnego fałdowania i zaginania. Nie tylko ułatwia to transport i montaż, ale daje niemal nieskończone możliwości projektowania płaszczyzn dla hologramów.

Transparentność materiału pozwala na „zamknięcie” aktorów w środku hologramu, dając widzom niezapomniane wrażenia wizualne. Siatka może być używana zarówno w frontowej, jak i tylnej projekcji, a do tego do jej produkcji zostały użyte bardzo lekkie materiały. PepperScrim jest propozycją, z którą zdecydowanie powinni zapoznać się scenografowie, technicy, reżyserowie oraz wszyscy inni związani z szeroko rozumianą branżą teatralną.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij