Q-SYS, oddział firmy QSC, wprowadził w czerwcu najnowsze produkty do swojego portfolio: QIO-FLEX4A, sieciowe ekspandery I/O QIO-LVR4 oraz stację przywoławczą z ekranem dotykowym PS-TSCG3. Ponadto pakiet rozwiązań telekonferencyjnych Q-SYS VisionSuite otrzymał certyfikat dla Microsoft Teams. Certyfikat ten dodaje Q-SYS Seervision AI Accelerator do śledzenia mówców do listy rozwiązań certyfikowanych dla aplikacji Teams, obejmującej procesory Q-SYS Core, kamery serii NC i mikrofony sieciowe.

Szersza oferta opcji łączności i sterowania
Jako część serii Q-SYS QIO, QIO-FLEX4A oferuje wejścia/wyjścia audio i sterujące w skonsolidowanym peryferyjnym urządzeniu sieciowym. Oferuje cztery kanały audio Flex, port szeregowy GPIO i RS232 do integracji sterowania urządzeniami peryferyjnymi innych firm oraz dwa wyjścia wzmacniacza dla kompaktowych głośników. Z kolei QIO-LVR4 umożliwia prostą integrację sterowania z systemami oświetleniowymi innych firm, roletami z napędem silnikowym i nie tylko.

Stacja przywoławcza z ekranem dotykowym PS-TSCG3 jest połączeniem ekranu dotykowego serii TSC-G3 oraz solidnego silnika sterowania Q-SYS, i została zaprojektowana z myślą o umożliwieniu wygłaszania komunikatów na żywo, odtwarzania wcześniej nagranych wiadomości i płynnego zarządzania muzyką w tle. Dzięki zmodernizowanemu interfejsowi użytkownika i intuicyjnemu sterowaniu doskonale sprawdzi się w branży transportowej, edukacji, hotelarstwie, rozrywce i nie tylko. Stacja przywoławcza jest dostępna jako model stacjonarny (PS-TSCG3-G) z mikrofonem na gęsiej szyi i przyciskiem „naciśnij i mów” lub model do montażu na ścianie (PS-TSCG3-H) z mikrofonem z przyciskiem PTT.

„Wprowadzając nowe rozwiązania, potwierdzamy nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań odpowiadających potrzebom branży, przy jednoczesnym ciągłym odświeżaniu naszej oferty produktów i obsłudze zastosowań komercyjnych i rozrywkowych” – mówi TJ Adams, wiceprezes ds. strategii i rozwoju produktów systemowych, Q-SYS.

Q-SYS VisionSuite z certyfikatem Microsoft Teams
Pakiet rozwiązań Q-SYS VisionSuite, w skład którego wchodzą m.in. kamery PTZ, procesory i oprogramowanie Seervision, poprawia widoczność uczestników w pomieszczeniu, zapewniając bardziej naturalne wrażenia wizualne uczestnikom zdalnym i zwiększając zaangażowanie w konferencje, niezależnie od lokalizacji. Q-SYS VisionSuite oferuje śledzenie mówcy w oparciu o możliwości sztucznej inteligencji, automatyczne przełączanie kamer w oparciu o dźwięk, elastyczny wybór kamer i automatyzację pomieszczeń opartą na wizji.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością dodania technologii wideo wzmocnionej sztuczną inteligencją w ramach Q-SYS VisionSuite do naszego portfolio rozwiązań, umożliwiając klientom przekształcanie pomieszczeń codziennego użytku w ulepszone hybrydowe doświadczenia konferencyjne. Ten certyfikat podkreśla nasze zaangażowanie we współpracę z firmą Microsoft i dostarczanie klientom i integratorom systemów rozwiązań, zapewniających użytkownikom atrakcyjne i sprawiedliwe doświadczenia w każdym hybrydowym środowisku współpracy” – powiedział Jason Moss, wiceprezes ds. marketingu i ekosystemu, Q-SYS.

Albert Kooiman, starszy dyrektor ds. inżynierii i certyfikacji partnerów Microsoft Teams w firmie Microsoft Corp. dodaje: Q-SYS VisionSuite umożliwia klientom przekształcanie przestrzeni współpracy w dynamiczne spotkania, które zwiększają produktywność i zaangażowanie. Dzięki temu wyrafinowanemu rozwiązaniu z wieloma kamerami użytkownicy mogą tworzyć angażujące środowisko spotkań, szczególnie odpowiednie dla dużych i bardzo dużych przestrzeni konferencyjnych, takich jak sale konferencyjne, sale wielofunkcyjne lub sale lekcyjne itp.”.

Aby dowiedzieć się więcej o Q-SYS VisionSuite lub obszernej liście rozwiązań Q-SYS certyfikowanych dla Microsoft Teams, odwiedź: qsys.com/microsoft.