Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od dziesięciu lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są – stojący nieco w cieniu gwiazd – producenci muzyczni. Festiwalowi podobnie, jak w ubiegłych latach, towarzyszy bogaty program szkoleniowy. Warsztaty, panele i prezentacje prowadzone będą przez znanych i cenionych producentów, realizatorów oraz przedstawicieli dystrybutorów sprzętu i oprogramowania.

Główne wydarzenia tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit zrealizowane zostaną w klubie Wytwórnia w dn. 24-27 października 2019. Pierwszego dnia festiwalu, 24 października (czwartek) wystąpią łódzkie zespoły: Moskwa i Blitzkrieg, drugiego dnia (piątek) w Wytwórni zagrają: Nitzer Ebb oraz DAF, zaś w sobotę 26 października wystąpią: Misia Furtak, Mick Harvey oraz Stanisław Soyka. Ostatniego dnia imprezy, 27 października (niedziela) od rana organizatorzy zapraszają rodziców i najmłodszych na „Marchewkowy Poranek”, czyli zajęcia edukacyjne dla dzieci, koncert Recyklofons oraz projekcję animowanego filmu Jacek i Placek. Udział w poranku jest bezpłatny. Wieczorem tego samego dnia festiwalowa publiczność spotka się z Janem Borysewiczem, następnie Lady Pank zagra utwory z filmu Jacek i Placek.

Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” odbędzie się 26 października w Klubie Wytwórnia. To punkt kulminacyjny każdej edycji Festiwalu Soundedit. Dotychczas statuetkę odebrało trzydziestu ośmiu krajowych i zagranicznych producentów muzycznych. Podczas 11. edycji Festiwalu nagrodę otrzymają: Mick Harvey, Jan Borysewicz i Stanisław Soyka. Do tego znakomitego grona dołączą również dwaj producenci, którzy w branży uchodzą za prawdziwe i niepokorne sławy. Podczas uroczystej gali wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” Steve Albini zostanie uhonorowany statuetką w uznaniu za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”. Craig Leon otrzyma nagrodę za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”, zagra również na afterparty w sobotę 26 października. Obaj spotkają się z festiwalową publicznością.

Festiwalowi podobnie, jak w ubiegłych latach, towarzyszy bogaty program szkoleniowy. Warsztaty, panele i prezentacje prowadzone będą przez znanych i cenionych producentów, realizatorów oraz przedstawicieli dystrybutorów sprzętu i oprogramowania. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi uznani specjaliści z takich firm jak: Audio Plus, Konsbud Audio, Lauda Audio, Polsound i SoundTrade.

O to kilka wybranych tematów:

dzień pierwszy/ 24.11.2019 – czwartek

Hotel Focus – Sala konferencyjna A
13:00 – Jerzy Kubiak Audio Plus- „Naprawdę duży system nagłośnieniowy”
Projektant dużych koncertowych systemów nagłośnieniowych opowie
o swojej pracy.

Hotel Focus – Sala konferencyjna  B
16:00 Dante Domain Manager – Maciej Olejniczak – Lauda Audio.
Prezentacja profesjonalnego oprogramowania do zarządzania rozległymi sieciami Dante.

Mala Sala Wytwórnia
10:00 – Łukasz Błasiński, Arek Wielgosik, Krzysztof Polesiński (we współpracy z Yamaha i Polsound)
„Warsztaty z miksowania koncertów”
Dzień z życia realizatora live, przygotowanie systemu nagłaśniającego, realizacja nagłośnienia frontowego i monitorów.
Na scenie: Wojtek Cugowski, Wojtek Olszak, Michał Grott i Radek Owczarz. UWAGA! Zajęcia trwają do godziny 15:30.

dzień drugi/ 25.10.2019 – piątek

Hotel Focus – Sala Konferencyjna A
16:00 – David Somlo, Maciej Janiszewski Optocore – „Dlaczego światłowód?”
Zastosowanie światłowodów w technice estradowej.

Hotel Focus – Sala konferencyjna 127
Warsztaty z konsoletami
10:00 – DIGiCO
13:00 – Avid
16:00 – Yamaha PM7

Mala Sala Wytwórnia
10:00 – 14:00 Paweł Danikiewicz, Arek Wielgosik, Krzysztof Polesiński
Polsound „Nowoczesne technologie w nagłaśnianiu koncertów”

Prezentaja produktów firm Digico, Meyer Sound, Shure i Klang jako nowoczesnych narzędzi wykorzystywanych do nagłaśniania koncertów, spektakli i innych.

dzień trzeci/ 26.10.2019 – sobota

Hotel Focus – Sala konferencyjna A
10:00 – Antoni Paluszkiewicz – Midas – SoundTrade. Midas Heritage-D.
Prezentacja nowoczesnych technologii w najnowszym produkcie firmy Midas – producenta konsolet.
13:00 – Paweł Danikiewicz – Polsound „Transmisja bezprzewodowa w zastosowaniach live”
Praktyczne aspekty strojenia systemów bezprzewodowych.
16:00 – Maciej Szewczyk – Powersoft – SoundTrade. Armonia – „Filtry, filtry…”
Współczesne procesory sygnałowe i ich zastosowanie w filtracji sygnału na przykładzie oprogramowania Armonia Pro Audio Suite.

Hotel Focus – Sala konferencyjna B
10:00 – 10:00 – Jacek Majewski – Genelec- Konsbud Audio „Typowe problemy akustyczne w pomieszczeniach odsłuchowych”
Możliwości i rozwiązania z wykorzystaniem technologii automatycznej kalibracji monitorów studyjnych.

Wśród uczestników warsztatów prowadzonych przez Jacka Majewskiego, zostanie rozlosowana para głośników Genelec 8010, ufundowana przez dystrybutora, firmę Konsbud Audio.

13:00 – Ralf Zuleeg – d&b audiotechnik – Konsbud Audio „Technologie immersive sound 3d w zastosowaniach koncertowych – Soundscape”
Dźwięk przestrzenny w czasie koncertów i innych wydarzeń artystycznych.

Hotel Focus – Sala konferencyjna 127 – Warsztaty z konsoletami
10:00 – Allen&Heath
13:00 – Avid
16:00 – Yamaha PM7.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://soundedit.pl/2019/09/16/program-warsztatow-i-rejestracja/

Bilety i karnety można nabyć w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl), w sieci salonów: Empik, Media Markt oraz na stronach bilety24.pl i ticketmaster.pl.