23 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie miał miejsce wielki finał stadionowej trasy Dawida Podsiadło, która w tym roku objęła dodatkowo takie miasta jak Gdańsk, Poznań i Wrocław.  Rekordowa liczba fanów, najwyższej klasy rozwiązania scenotechniczne oraz cała rzesza specjalistów  odpowiedzialna za realizację koncertów sprawiły, że było to wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii polskich produkcji koncertowych.  

Za nagłośnienie na trasie odpowiadała kierowana przez Remigiusza Kasztelnika firma The Brawlers, a jednym z elementów tej niezwykle skomplikowanej układanki był imponujący system nagłośnieniowy Meyer Sound PANTHER. Więcej na temat trasy napiszemy w obszernym artykule, który ukaże się w jednym z najbliższych wydań naszego magazynu. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu we Wrocławiu.

Za ekranami widać subwoofery w konfiguracji TM ARRAY (od nazwiska pomysłodawcy systemu – Thomasa Mundorfa). Konfiguracja stosowana podczas tras zespołu Metallica, pozwalająca na uzyskanie bardzo równomiernego pokrycia całego obiektu pasmem najniższych częstotliwości. Nna koncercie Dawida Podsiadło zestaw składał się z 4 matryc po 12 modułów Meyer Sound 2100-LFC.

Tekst: Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Paweł Daszkiewicz