Standard GDTF oficjalnie uznany przez DIN SPEC 15800 za otwarty standard dla branży rozrywkowej na całym świecie.

Format GDTF został zarejestrowany jako standard DIN SPEC 15800, stanowiący że GDTF jest otwartym standardem dla branży rozrywkowej.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

GDTF jest formatem elektronicznego opisu hierarchii i logicznej struktury, oraz sterowania dla każdego typu zdalnie sterowanego urządzenia w branży oświetleniowej i rozrywkowej. GDTF będzie podstawą wymiany danych między konsoletami, programami projektowymi CAD oraz oprogramowaniem do wizualizacji 3D oświetlenia. Dzięki międzynarodowej renomie Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego DIN, należy się spodziewać międzynarodowego wdrożenia i uznania formatu GDTF.

„Dzięki najnowszemu osiągnięciu normy DIN SPEC 15800 GDTF będzie nadal się rozwijać i będzie odnosić jeszcze większe sukcesy. Dzięki temu, że jest uznawany za standardowy sposób komunikowania sterowalnych właściwości opraw oświetleniowych”, powiedział CEO Vectorworks, dr Biplab Sarkar. „GDTF zajmował wiele miejsca w ciągu dwóch krótkich lat od momentu powstania. Mamy już zarejestrowanych 35 producentów do obsługi otwartego standardu. Jesteśmy wdzięczni za ich wkład w pomoc w stworzeniu solidnej podstawy dla znormalizowanego formatu. Przyspieszy on rozwój branży na nowe sposoby. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej producentów, a także więcej profesjonalistów zajmujących się rozrywką. Przyczyniają się oni do szerokiej dostępności plików GDTF i czerpią z nich korzyści w przepływach pracy.”

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij