W dystrybucji Polsound dostępne są trzy nowe modele rejestratorów Tascam.

Nowe modele ręcznych rejestratorów marki Tascam mogą być świetną propozycją zarówno dla dziennikarzy, jak i osób zajmujących się recordingiem w terenie czy realizatorów efektów synchronicznych. Najmniejszy z opisywanego grona, czyli model DR-05X, może pracować z jakością do 96 kHz/24 bit przy zachowaniu pasma przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 40 kHz. Ma on funkcję loopera, wbudowany stroik, limitery, pogłosy i edytowalne filtry HPF. Dodatkowo producent wyposażył go w funkcję interfejsu audio USB (2in/2out), tryb Dictation (przeskakiwanie do wcześniej wybranych kroków) oraz nowość – tryb taśmy. Ten ostatni umożliwia wybranie czasu rozpoczęcia nagrywania i nadpisanie fragmentu nagrania.

Kolejne dwa większe modele rejestratorów zawierają wszystkie wymienione wyżej cechy, a ponadto model DR-07X obsługuje konfigurację mikrofonów typu AB oraz XY dla szerszego zastosowania w terenie z dźwiękami otoczenia oraz ma zacznie lepsze możliwości zapanowania nad kierunkowością kanałów.

Co się tyczy ostatniego, najbardziej rozbudowanego modelu, czyli DR-40X, ma on dwa dodatkowe złącza combo z zasilaniem phantom w celu jednoczesnego nagrywania zarówno z wbudowanych mikrofonów, jak i z dwóch zewnętrznych. Dzięki funkcji dual record można tego dokonać z niezależnymi poziomami czułości, a dodatkowo urządzenie przystosowane jest do nagrywania również w trybie Mid/Side.

Firma Tascam zadbała o to, by użytkownicy nowych modeli rejestratorów otrzymali produkty bardzo wszechstronne, mogące doskonale sprawdzić się zarówno jako rejestratory dziennikarskie, jak i profesjonalne recordery do nagrań mobilnych czy interfejsy audio.