W ofercie firmy TASCAM dostępne są już interfejsy audio SERIES 102i oraz SERIES 208i, które miały premierę podczas styczniowych targów NAMM.

Dwa nowe modele interfejsów audio przystosowane są do współpracy z komputerami PC i Mac oraz – co z pewnością mocno zainteresuje wielu potencjalnych użytkowników – z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS. Do najciekawszych cech obu modeli można zaliczyć przedwzmacniacze mikrofonowe Ultra-HDDA, wbudowany procesor DSP, dwa niezależne wyjścia słuchawkowe oraz możliwość pracy w trybie 24-bit i 192 kHz. Idąc z duchem czasu, projektanci połączyli pokładowy DSP interfejsów z dedykowaną aplikacją, z poziomu której użytkownik może zarówno kontrolować parametry miksera (kompresor, filtry, korektor), jak i routing, reverb i wysyłki.

Co się tyczy różnic między dwoma modelami, mniejszy z nich oferuje dwa gniazda wejściowe typu combo, dwa wyjścia liniowe oraz cyfrowe wejście optyczne.

Model Series 208i natomiast wyposażono w cztery wejścia combo, dwa wejścia optyczne, aż osiem wyjść liniowych i złącza Word Clock. Nie zapomniano również o wyposażeniu początkującego użytkownika w oprogramowanie DAW – do obu opisywanych modeli interfejsów dołączone są w komplecie programy Cubase LE, Cubasis LE (Ios) oraz IK Multimedia AmpliTube i T-RackS.