18 czerwca, we wtorek odbył się pierwszy z serii koncertów, który został zrealizowany przy wsparciu marki Turbosound. Gwiazdą wieczoru była japońska grupa metalowa Babymetal, promująca swoją najnowszą płytę „The Other One”. Jako support wystąpiła amerykańska piosenkarka Romy Flores, znana jako DeathbyRomy. Impreza przyciągnęła ok 6 tys. fanów ciężkiego grania, płomieni i laserów.

Gwiazdą wieczoru była japońska grupa metalowa Babymetal, promująca swoją najnowszą płytę „The Other One”. (fot. SoundTrade)

Dzięki współpracy technologicznej firmy SoundTrade z klubem Progresja system liniowy z rodziny Manchester obecny będzie na kolejnych wydarzeniach w ramach Letniej Sceny Progresji. Jest to świetna okazja do posłuchania najnowszych modułów z flagowej serii brytyjskiego producenta – modelu MV210-HC oraz basów MS121. Rozwiązania te wzbudzają coraz większe zainteresowanie w branży, co przedkłada się na kolejne zrealizowane imprezy o coraz większej renomie.

Jako support wystąpiła amerykańska piosenkarka Romy Flores, znana jako DeathbyRomy. (fot. SoundTrade)

W ramach Letniej Sceny Progresji w tym sezonie posłuchać będzie można jeszcze takich gwiazd światowego formatu jak: The Cult, Behemoth, Paul Kalkbrenner, The Smile czy Epica. Już w sierpniu na terenie LSP odbędzie się również finał Męskiego Grania, który z pewnością przyciągnie rzeszę fanów. Całą listę wydarzeń można sprawdzić tutaj: https://lsp.progresja.com/