ZiKE Labs to firma doskonale znana wielu osobom z branży, oferująca szeroki wachlarz usług związanych
z nagłośnieniem oraz zajmująca się produkcją urządzeń i narzędzi niezbędnych do działań nagłośnieniowych. Od samego początku trzon firmy stanowi grono entuzjastów z Piotrem „ZiKE” Zajkiewiczem na czele, które – dzięki swojej wiedzy, pasji i doświadczeniu zdobytemu na najtrudniejszych poligonach nagłośnieniowych w Polsce – jest w stanie zaoferować najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania i usługi.

Podczas tegorocznych targów Prolight + Sound we Frankfurcie odwiedziliśmy stoisko ZiKE Labs zarówno po to, żeby obejrzeć nowe produkty, jak również, by porozmawiać z Piotrem o rozwoju firmy i na temat nowo podjętych inicjatyw. Jeżeli jesteście ciekawi, co nowego w ZiKE, to zapraszam do lektury.

Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia: Który to już raz gościcie na targach we Frankfurcie i co słychać w ZiKE Labs?
Piotr „ZiKE” Zajkiewicz, ZiKE Labs: To jest już nasz piąty występ w tym miejscu. Każdego roku idzie nam coraz lepiej. Rozwijamy się i idziemy do przodu, co zresztą widać po naszych produktach, a także po rynku polskim, na którym jest coraz więcej naszych rozwiązań. Działamy bardzo prężnie, otwieramy kolejne działania i staramy się być cały czas na bieżąco z naszą branżą, którą uwielbiam od ponad 20 lat i z którą związałem swoje życie i karierę zawodową.

Opowiedz proszę o Waszych nowościach.
Opowiem o  kilku rzeczach, które są związane z  ZiKE Labs i  nie tylko, ponieważ mamy kilka powiązanych działalności. Najstarszy jest ZiKE Labs (www.zikelabs.pl), który jest producentem okablowania i wykonawcą instalacji. Stworzyliśmy również ZiKE Store (www.zikestore.pl), nowy projekt, który wystartował w styczniu. Jest to sklep internetowy stanowiący dopełnienie wszystkich sklepów branżowych obecnych na rynku. Nie będzie posiadał on w ofercie gitar, flecików i keyboardów, natomiast sprzedajemy wszystko to, co jest potrzebne do nagłośnienia i oświetlenia tychże. Mówię oczywiście o tych małych rzeczach, bo nie sprzedajemy drogich systemów, nie jesteśmy od tego. ZiKE Store będzie oferował okablowanie (gotowe i w częściach), akcesoria do kabli, baterie, gafry, filtry, kejsy, przejściówki, linki, taśmy, uchwyty etc. Polecam obserwować ZiKE Store. Rejestrujcie się i podziwiajcie powiększający się asortyment.

Działacie również na płaszczyźnie rentalowej i edukacyjnej. Jaki jest odzew na akademię?
Tak, cały czas działamy jako ZiKE Rental. Pomimo początkowych obaw, całkiem nieźle wpasowaliśmy się w puste miejsce na rynku, które bardzo szybko zapełniło się kolejnymi wypożyczalniami. Każdego tygodnia wyjeżdża od nas mnóstwo przesyłek w jedną i drugą stronę. ZiKE Rental to jednak nie tylko wypożyczanie, ale również poszerzanie wiedzy. Działająca w jego ramach ZiKE Rental Akademia zorganizowała kilka naprawdę poważnych i ciekawych wykładów z różnych dziedzin ze znakomitymi prowadzącymi. Bardzo dobre opinie po tych szkoleniach świadczą o tym, że to był dobry i trafiony pomysł, a przede wszystkim znakomicie przeprowadzony. Zachęceni takim odzewem planujemy kontynuować tę inicjatywę.

Odwiedzając Waszą stronę znalazłem również ofertę sprzętu z drugiej ręki.
Owszem, oferujemy również pośrednictwo w  sprzedaży sprzętu używanego second hand (www.zike2ndhand.com) na rozsądnych zasadach. Po naszej weryfikacji umożliwiamy klientowi zakup sprzętu używanego, w znanym stanie, z gwarancją sprawności.

Jednym z Waszych partnerów jest firma Helukabel. Jak przebiega współpraca z tym producentem?
Od jakiegoś czasu rozwijamy naszą współpracę z firmą Helukabel, która produkuje całkiem fajne kable. Jesteśmy zadowoleni z ich oferty. Sami chętnie korzystamy z kabli głośnikowych serii 500, które oprócz tego, że są kablami jak każde inne, to mają powłokę PUR, która bardzo mi się podoba. Nowością Helukabel jest skrętka do zastosowań estradowych, która już niedługo trafi do naszej oferty.

Chciałbyś jeszcze o czymś wspomnieć na zakończenie?
Dla tych, którzy nie znają naszej oferty chciałbym przypomnieć, że produkujemy urządzenia związane z  dystrybucją sygnału i  z  okablowaniem sceny: splittery, podpytki, stageboksy – dystrybucja wszystkiego i wszędzie. Od poprzedniego roku produkujemy również rozwiązania dotyczące dystrybucji zasilania, między innymi mobilne rozdzielnice prądowe i  puszki prądowe (rozdzielacze).

Rozmawiał: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia