Firma Neumann rozszerzyła swoją linię referencyjnych monitorów studyjnych o nowy model KH 150. Sterowany DSP monitor z dwoma wzmacniaczami wyposażony jest w ten sam głośnik wysokotonowy o wysokiej rozdzielczości, co wszystkie monitory studyjne Neumanna, oraz nowo opracowany 6,5-calowy głośnik niskotonowy z ultraniskimi zniekształceniami i wysoką zdolnością SPL. Pomimo dość kompaktowych rozmiarów, KH 150 zaskakuje wyjątkową klarownością, nawet przy wysokim poziomie głośności, i rozszerzonym dolnym pasmem. KH 150 oferuje wyjątkowo płaską charakterystykę częstotliwościową od 39 Hz do 21 kHz (±3 dB) i jest zalecany do wszystkich zastosowań, od transmisji po produkcję muzyczną.

„KH 150 wypełnia lukę między modelami KH 120 i KH 310, ale potrafi znacznie więcej. Jego wewnętrzny procesor DSP oferuje wiele korzyści, takich jak linearyzowana fazowo zwrotnica i nowy poziom spójności tonalnej. KH 150 jest wykonany z ekstremalnie niską tolerancją nie większą niż ± 0,8 dB! Ty też możesz to usłyszeć: reprodukcja stereo jest ostra jak brzytwa” – wyjaśnia menedżer portfolio Stephan Mauer.

Elektronika cyfrowa umożliwia również kalibrację KH 150 za pomocą specjalnego narzędzia kalibracyjnego Neumann MA 1 Automatic Monitor Alignment (sprzedawany oddzielnie). „Za KH 150 stoi ta sama filozofia, co w przypadku wszystkich monitorów studyjnych Neumanna: najwyższa liniowość, najniższe zniekształcenia, brak koloryzacji i doskonała adaptacja do każdego środowiska akustycznego. W naszym dążeniu do perfekcji dźwiękowej nie tylko optymalizujemy każdy parametr samego głośnika, ale także uwzględniamy największą zmienną: środowisko odsłuchowe. Procesor DSP w KH 150 doskonale integruje się z przełomowym narzędziem do kalibracji monitorów MA 1 firmy Neumann, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk w każdym pomieszczeniu” – mówi dyrektor generalny Neumanna, Ralf Oehl.

Ponadto KH 150 jest niezwykle energooszczędny. Inżynierowie Neumanna dołożyli wszelkich starań, aby opracować opatentowaną technologię wzmacniacza, która łączy doskonałą jakość dźwięku z efektywnością energetyczną klasy D. Chociaż wzmacniacze KH 150 dostarczają do 145 W dla 6,5-calowego głośnika niskotonowego i 100 W dla 1-calowego głośnika wysokotonowego, zużywają tylko 17 W bez obciążenia. Funkcja auto-standby zmniejsza zużycie energii do 0,3 W, jeśli KH 150 nie jest używany przez jakiś czas, monitor można też całkowicie wyłączyć.

KH 150 oferuje wejścia analogowe i cyfrowe (S/PDIF). Monitory będą również dostępne w wariancie AES67 z redundantnymi sieciowymi portami audio AES67, które są w pełni zgodne ze standardami transmisji takimi jak ST 2110, ST 2022-7 i RAVENNA. Jednocześnie KH 150 AES67 jest kompatybilny ze strumieniami sieciowymi AES67 generowanymi przez DANTE.

Kluczowe cechy:

  • Liniowa charakterystyka częstotliwościowa i fazowa
  • Procesor DSP zapewnia wyjątkową wydajność i automatyczne dostosowanie do pomieszczenia za pomocą narzędzia kalibracyjnego MA 1
  • Niskie częstotliwości schodzące do 39 Hz i wysoka zdolność SPL
  • Łączność analogowa i S/PDIF, opcjonalnie AES67