Lawo, niemiecki producent urządzeń audio i wideo bazujących na IP, poinformował o aktualizacji oprogramowania dla konsolet radiowych Lawo, silników miksujących Power Core i oprogramowania konfiguracyjnego On-Air Designer.

W najnowszej wersji v6.6 PL-003 wprowadzono wiele zmian w On-Air Designer – oprogramowaniu konfiguracyjnym przeznaczonym do programowania funkcji konsolet mikserskich i rdzeni audio firmy Lawo, w tym popularnej konsolety radiowej Ruby, używanej w setkach stacji radiowych na całym świecie. Ruby to niezwykle elastyczny mikser z czytelnym panelem roboczym. Mikser posiada możliwość natychmiastowego przywoływania zapisanych parametrów i ustawień (snapshot’ów). Wyposażony jest w ciche zmotoryzowane tłumiki, które automatycznie ustawiają się w zapisanych pozycjach oraz programowalne przyciski, do których (za pomocą oprogramowania On-Air Designer) można przypisywać własne funkcje. Nowe oprogramowanie pozwala na przywoływanie snapshotów przy użyciu złożonych funkcji logicznych, posiada ulepszone narzędzia obsługi strumienia AES67 oraz pozwala na integrację z urządzeniami serii Lawo A_line.

W ramach aktualizacji dodano również nowe funkcjonalności dostępne poprzez strony konfiguracyjne Power Core (najlepiej sprzedającym się silniku miksującym RAVENNA/AES67 oraz urządzeniu I/O firmy Lawo) i ulepszono oprogramowanie Lawo VisTool GUI Builder. „Nasz zespół jest zawsze zaangażowany w opracowywanie produktów, których potrzebują nasi klienci” – mówi Johan Boqvist, starszy menedżer ds. produktów dla radia. „W tym celu nieustannie testujemy nasze oprogramowanie i sprzęt oraz wprowadzamy ulepszenia na podstawie opinii klientów. Ta aktualizacja oprogramowania reprezentuje nasze nieustanne dążenie do doskonałości i ulepszania produktów”.

Oprogramowanie w wersji v6.6 dotyczy całej gamy produktów audio firmy Lawo, w tym konsolet miksujących ruby, sapphire, sapphire compact, crystal i crystalCLEAR, silniki Power Core i Nova17 MK2, oprogramowanie VisTool MK2 GUI Builder oraz On-Air Designer. Więcej informacji na stronie internetowej www.lawo.com