Jedną z nowości w ofercie firmy Monacor Polska jest przedstawiciel niezwykle popularnych kolumnowych systemów głośnikowych idealnie skrojony na potrzeby klubów, szkół czy domów kultury.  

IMG Stageline MIRA-1/1, bo o nim właśnie mowa, to kompaktowy pełnopasmowy system nagłośnieniowy składający się z subwoofera oraz mocowanej na sztycy kolumny. Głośnik basowy został wyposażony 12” przetwornik natomiast moduł kolumnowy oferuje 6 głośników średniotowych o średnicy 3” i dwa 1” przetworniki wysokotonowe. Zestaw napędza 2-kanałowy wzmacniacz cyfrowy o mocy 400 + 150 W, a całość została zamknięta  w wytrzymałej drewnianej obudowie z metalową maskownicą.

Na pokładzie urządzenia znajdują się 1 symetryczne wejście liniowe (XLR), 1 niesymetryczne wejście linowe (RCA L/R) oraz 1 symetryczne wyjście liniowe (XLR). Na tylny panelu subwoofera, oprócz wspomnianych złącz, znajdują się także pokrętła służące do niezależnej regulacji głośności subwoofera i modułu średnio-wysokotonowego. Na zakończenie warto dodać, że w komplecie znajduje się kabel głośnikowy Speakon, kabel zasilający oraz statyw.