Firma Electro-Voice wprowadziła do oferty akumulatorowy system głośnikowy EVERSE 8. Urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne, oferuje obsługę bezprzewodową i streaming przez Bluetooth oraz zapewnia nieprzerwane działanie przez ponad 12 godzin!

EVERSE 8 jest pierwszym akumulatorowym systemem głośnikowym firmy Electro-Voice i pierwszym modelem tego typu odpornym na warunki atmosferyczne. Wykorzystuje dekady osiągnięć inżynieryjnych Electro-Voice, łącząc je z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, by dostarczyć bezprzewodowy dźwięk wysokiej jakości w funkcjonalnej i przenośnej formie. Niezależnie od tego, czy będzie używany do grania muzyki na żywo, wzmocnienia głosu, odtwarzania, czy będzie wykorzystywany przez muzyków, DJ-ów, firmy produkcyjne, trenerów i innych profesjonalistów lub amatorów w celach rekreacyjnych, EVERSE 8 zawsze zapewni doskonałą jakość dźwięku, łatwość obsługi i wszystkie inne zalety zintegrowanego systemu PA. To przemyślana koncepcja, która dzięki dostępności sprytnych akcesoriów otwiera prawdziwą wydajność pro-audio dla szerszego grona użytkowników niż kiedykolwiek wcześniej. EVERSE 8 jest dostępny w czarnym lub białym wykończeniu.

Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynoszący 121 dB z szerokim i jednolitym zasięgiem 100° × 100° sprawiają, że możliwości EVERSE 8 wymykają się standardom dla kompaktowych konstrukcji tego typu i ustanawiają nowy punkt odniesienia dla tego segmentu produktów. Podstawowe komponenty tego modelu to 8-calowy głośnik niskotonowy, wykorzystujący opatentowany port SST (Signal Synchronized Transducers) oraz tytanowy tweeter wysokotonowy o wysokiej sprawności, który jest zamontowany na specjalnie opracowanym falowodzie. EVERSE 8 jest napędzany przez wzmacniacz klasy D z procesorem DSP, opracowany przez inżynierów firmy Dynacord.

Wśród wielu profesjonalnych rozwiązań można wymienić wbudowany czterokanałowy cyfrowy mikser z efektami o studyjnej jakości, zasilanie Phantom 48 V, a także rozwiązania ograniczania sprzężeń zwrotnych oraz inteligentnego tłumienia dźwięku. I tak jak w przypadku innych przenośnych głośników Electro-Voice, niezawodność EVERSE 8 została zweryfikowana za pomocą morderczych testów muzycznych i wytrzymałościowych. EVERSE jest zasilany przez specjalnie zaprojektowany akumulator litowo-jonowy, który zapewnia dużą moc systemu przez ponad 12 godzin. Obwody zabezpieczające eliminują ryzyko rozładowania akumulatora do tak niskiego poziomu, że nie będzie można go ponownie naładować. Śruby odkręcane bez użycia narzędzi pozwalają na łatwe wyjęcie akumulatora w celu wymiany na zapasowy.

Liczne elastyczne w użyciu funkcje EVERSE 8 zapewniają łatwą konfigurację systemu od wejścia do wyjścia. Bezprzewodowe sterowanie i monitorowanie pracy systemu odbywa się poprzez aplikację EV QuickSmart Mobile, która daje możliwości regulacji wszystkich parametrów dźwięku, efektów oraz funkcji miksowania za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Intuicyjny interfejs sprawia, że kształtowanie dźwięku w danej przestrzeni jest szybkie i wygodne, a użytkownik może skupić się na swoim występnie, a nie na obsłudze sprzętu. Zintegrowany port 12 V DC zapewnia wygodne zasilanie z akumulatora EVERSE 8, ułatwiając użycie mikrofonu bezprzewodowego. Można też wykorzystać opcjonalną półkę, która bezpiecznie mocuje odbiornik bezprzewodowy na górze obudowy EVERSE 8. W przypadku konfiguracji stereo, system jest wyposażony w bezprzewodowe strumieniowanie stereo przez Bluetooth. Dostępny jest też port ładowania dla urządzeń mobilnych, gdy zachodzi potrzeba ich zasilania podczas streamingu muzyki.

Ergonomia EVERSE 8 sprawia, że jego transport i używanie to czysta przyjemność. Wyjątkowo lekka obudowa i wycentrowany, miękki w dotyku uchwyt sprawią, że użytkownik zapamięta to urządzenie z powodu jego użyteczności, a nie bólu pleców. EVERSE 8 sprawdzi się doskonale w każdej z czterech możliwych pozycji: na statywie, na dłuższym boku jako monitor sceniczny (dzięki ścięciu ściany obudowy) czy też w pozycji pionowej z odchyleniem lub bez. Nieważne, który układ preferujesz, system pewnie pozostaje na swoim miejscu na solidnych gumowych nóżkach. Wytrzymała obudowa z polipropylenu, razem z dołączoną do produktu przezroczystą osłoną wejść, spełnia wymagania stopnia ochrony IP43*

*Odporność na zachlapania wodą oraz lekki deszcz podczas pracy z użyciem zasilania akumulatorowego oraz strumieniowania dźwięku za pośrednictwem Bluetooth.

EVERSE 8 możemy zabrać na zewnątrz, na próby, imprezy, grill w ogródku lub użyć w każdej innej sytuacji, gdy potrzebny jest system nagłośnieniowy, i to niezależnie od pogody. Dostępna jest też opcjonalna torba transportowa, która została zaprojektowana tak, aby użytkownik mógł w niej zmieścić wszystko, co będzie mu potrzebne: półkę na akcesoria, osłonę zabezpieczającą, mikrofon i odbiornik bezprzewodowy, zapasowy akumulator, przewody zasilające i XLR oraz smartfon czy inne urządzenia mobilne. Oto prawdziwe bezprzewodowe pro-audio od Electro-Voice.

  • EVERSE 8: wyższy poziom jakości dźwięku w segmencie przenośnych akumulatorowych systemów nagłośnieniowych – wysoki poziom SPL w pełnym paśmie oraz duży obszar pokrycia dźwiękiem.
  • EVERSE 8: kompaktowa, lekka i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja połączona z akumulatorem dużej pojemności – dłuższy czas pracy podczas występów i wydarzeń, w pomieszczeniach i na zewnątrz.
  • EVERSE 8: kompletny i elastyczny w użyciu zestaw funkcji, w tym aplikacja QuickSmart Mobile i Bluetooth do strumieniowania dźwięku i sterowania, wbudowany mikser i efekty jakości studyjnej – doskonały wybór dla muzyków, DJ-ów, trenerów, instruktorów fitness, na wydarzenia, imprezy, spotkania…

EVERSE 8 jest już dostępny w sieci sklepów Audio Plus Gold Partner. Aby znaleźć najbliższy sklep, wejdź na: audioplus.pl/sprzedaż