W dniach 29-30 czerwca gościliśmy na „Audio Pikniku na Granicznej”, branżowym spotkaniu zorganizowanym wspólnie przez firmy Aplauz oraz ESS Audio z Łomianek. Miło było spotkać się w końcu w większym gronie i porozmawiać w luźnej atmosferze na różne, niekoniecznie związane ze sprzętem tematy. Tego typu wydarzeń z pewnością wszystkim brakowało w ostatnim czasie.

Od lewej: Witold Karałow (ESS Audio) i Grzegorz Fotek (Aplauz)

 

 

Ostatnie dni czerwca przyniosły nam powiew wyczekiwanej normalności. Korzystając z faktu zniesienia obostrzeń i niskiej transmisji wirusa, firmy Aplauz oraz ESS Audio z Łomianek postanowiły wspólnie zorganizować spotkanie branżowe o nazwie „Audio Piknik na Granicznej”. Wszystko po to, aby w piknikowej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać na bieżące tematy, wymienić się uwagami oraz zapoznać z najnowszymi rozwiązaniami dostępnymi w ofercie Aplauz i ESS Audio. Na spotkaniu pojawili się partnerzy biznesowi, przedstawiciele firm rentalowych, sklepów muzycznych oraz integratorzy AV.

Strefa kibica z systemem kinowym JBL

Wspólne grillowanie, zimne trunki, występ jednego z najlepszych polskich DJ’ów i wieczorny koncert z możliwością bezpośredniego porównania systemów Alcons Audio RR12 i JBL VTX F35 to tylko niektóre atrakcje, które czekały na zaproszonych gości. Przygotowano też specjalną strefę kibica, w której można było obejrzeć mecz na 130” ekranie LED marki Samsung, wspartym przez kinowy system audio JBL, stanowisko streamingowe zbudowane w oparciu o rozwiązania marki NewTek i kilka sal tematycznych.

W sali studio można było posłuchać jak grają monitory JBL, Kali Audio i Neumann.

Były sale z rozwiązaniami instalacyjnymi (JBL, BSS, Crown, LEA Professional) oraz konferencyjnymi (QSC Q-Sys, Sennheiser TeamConnect 2), sala koncertowa, w której odbywały się prezentacje najnowszego systemu bezprzewodowego Sennheiser Evolution Digital i rozwiązań marki Alcons pro-ribbon, oraz specjalna sala studio, gdzie w komfortowych warunkach można było sprawdzić i porównać monitory firm JBL, Kali Audio i Neuman.

Miłośnicy sprzętu pro audio z pewnością mogli czuć się usatysfakcjonowani, a gdy dodamy do tego cały anturaż, perfekcyjną organizację i przepiękną letnią pogodę, wydarzenie z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych.

Najnowszy system bezprzewodowy Sennheiser Evolution Digital łączy najwyższe parametry pracy z łatwą obsługą przy pomocy mobilnej aplikacji.

Co istotne, jak dowiedzieliśmy się od organizatorów, tegoroczny Audio Piknik ma zapoczątkować cykliczne spotkania branży na początku letniego sezonu. Czy w tym samym miejscu i formie, tego jeszcze nie wiadomo, ale my już nie możemy się doczekać. Do zobaczenia zatem w przyszłym roku!

Tekst i zdjęcia: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia