Podążając za światowymi trendami marka AVANTE wprowadziła do swojej oferty trzyczęściowy, mobilny zestaw nagłośnieniowy.

Należący do serii Achromic AS8 to system nagłośnieniowy składający się z trzech elementów. Należy do nich subwoofer (będący jednocześnie podstawą i „sercem” systemu), kolumna głośnikowa oraz sztyca w formie wizualnej identycznej, jak kolumna. Elementy tworzą bardzo schludną całość i łączą się ze sobą za pomocą opatentowanego, szybkiego złącza SAM (Secure Array Mount), co znacząco przyspiesza montaż i demontaż zestawu.

Wspomniana kolumna głośnikowa zawiera w sobie sześć neodymowych przetworników o przekątnej 2,75”, których położenie zostało precyzyjnie zaprojektowane. Subwoofer został zaopatrzony w ośmiocalowy, neodymowy przetwornik z cewką 1,5”. Całość napędzana jest wzmacniaczem klasy D o mocy 800 W wyposażonym w limiter, który w połączeniu z opisanymi powyżej przetwornikami może wytworzyć maksymalny SPL na poziomie 116 dB i przetworzyć częstotliwości w zakresie od 55 Hz do 20 kHz.

Wbudowany w subwoofer trzykanałowy mikser zawiera dwupasmowe EQ, sygnalizator przesterowania oraz moduł Bluetooth, przeznaczony do streamingu bezprzewodowego. Dodatkowo, dzięki wyjściu XLR użytkownik może połączyć kilka zestawów w jeden system, przez co propozycja od AVANTE będzie z pewnością interesująca dla mobilnych DJ-ów, zespołów muzycznych czy obiektów takich jak: restauracje, bary, sale konferencyjne.