Znana i doceniana linia światowej klasy systemów modułowych AVID S6L doczekała się kompaktowego przedstawiciela, który osiągami i możliwościami nie odstaje od „większych” braci. Model 16C zaprojektowany został z myślą o ograniczonych miejscowo obiektach i wydarzeniach, gdzie nierzadko wysokie wymagania techniczne i technologiczne były wypierane przez brak miejsca.

Opisywana konsoleta sprawdzi się idealnie w klubach czy teatrach, ale też podczas wszystkich wydarzeń kulturalnych, pozostając bardziej kompaktową opcją. Połączenie małej powierzchni i wagi modelu 16C z możliwościami fizycznymi i softowymi modularnego systemu S6L wraz z nowymi i odświeżonymi aplikacjami mobilnymi czyni ofertę marki AVID jeszcze bardziej wszechstronną, poszerzając w ten sposób grono potencjalnych odbiorców o mniejsze firmy i placówki.

Wraz z premierą 16C, AVID zaprezentował nowy soft do linii VENUE w wersji 6.1. Zasadniczą zmianą jaką wprowadza, jest zaimplementowanie funkcji szybkiego wyboru opcji, widoków i parametrów, czyli tzw. „quickaccess”. Najnowsza aktualizacja usprawnia ponadto działanie kontroli miksów monitorowych z poziomu aplikacji On-Stage (IOS) oraz wprowadza całkowicie nową aplikacjęVenueFunction Pad. Posiada ona 128 programowalnych przycisków, odnoszących się bezpośrednio do wybranych przez użytkownika poleceń czy funkcji. Zdecydowanie rozszerza to możliwości nie tylko projektantów i inżynierów dźwięku, ale też techników, czy samych artystów w trasach koncertowych.

 

Tagi:

avid