Mini-B Aqua to urządzenie idealnie skrojone do aktualnych wymagań profesjonalistów branży oświetleniowej. Lekki, wszechstronny, odporny na warunki atmosferyczne wash, idealny do realizacji plenerowych oraz w obiektach zamkniętych.

Potencjalnych użytkowników z pewnością ucieszy fakt, że Mini-B Aqua oferuje wszystkie najważniejsze parametry, które zapewniły sukces modelowi Mini-B. Dotyczy to zarówno optyki, elektroniki, oferowanych efektów jak i wydajności. Źródło światła oprawy stanowi 7 wysokiej jakości diod LED RGBW o mocy 40 W. W połączeniu z zespołem optycznym Claypaky, składającym się z kolimatora i siedmiu soczewek powierzchniowych, diody te wytwarzają wysoce wydajny strumień światła przy bardzo niskim zużyciu energii. Centralna dioda LED może być sterowana niezależnie od zewnętrznego pierścienia LED, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Oprawę wyposażono w pięćdziesiąt preinstalowanych makr kolorów. Dodatkowo Mini-B Aqua oferuje liniową, elektroniczną korekcję temperatury barwowej w zakresie od 2500K do 8000K. Kanały crossfade pomiędzy kolorem a CTO oraz makrami umożliwiają liniowe przejście z ustawionych wcześniej odcieni bieli do dowolnej wartości RGBW lub płynne przejście pomiędzy różnymi makrami kolorów.

Mini-B Aqua odznacza się wieloma cechami typowymi dla droższych i większych urządzeń, jak np. 24-bitowy elektroniczny dimmer, który utrzymuje zrównoważone kolory w całym zakresie ściemniania. Udostępnia również szeroki zoom, w zakresie od 4° do 55°, co czyni tę małą oprawę niezwykle uniwersalną. Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze, ruchy pan i tilt mogą być wykonywane z dużą prędkością i wykorzystywane do tworzenia ekscytujących ruchomych efektów świetlnych, które są szczególnie przydatne podczas koncertów rockowych. Co istotne Claypaky Mini-B Aqua oferuje stopień ochrony IP66, dzięki czemu nadaje się do wszelkiego rodzaju realizacji plenerowych. Jest jednak również idealna do instalacji w pomieszczeniach, ponieważ nie wymaga takiego samego poziomu konserwacji jak zwykłe oprawy IP20 dzięki całkowitej ochronie jej wewnętrznych komponentów przed pyłem.