Brytyjski duet The Chemical Brothers to klasyka muzyki klubowej i elektronicznej. W trakcie występów na żywo zespół korzysta z dużej ilości sprzętu, który mógłby stanowić wyposażenie niejednego rasowego studia. Na sceniczne muzykom towarzyszą duże ilości syntezatorów, maszyn perkusyjnych, samplerów i różnych efektów. Człowiekiem odpowiedzialnym za to, żeby ten wielki, zestaw sprzętu działał bez zarzutu, jest Matt Cox, który pracował również jako technik, programista i projektant systemów dla takich zespołów jak Goldfrapp, Hot Chip, Prodigy i Kaiser Chiefs.

Cox rozpoczął swoją przygodę z branżą muzyczną dość niestandardowo – od pracy w radiu w armii. To tam nauczył się podstaw elektroniki. Jego fascynacja muzyką elektroniczną sprawiła, że po wyjściu z armii poszedł na kurs realizacji dźwięku w Manchesterze i rozpoczął pierwszą pracę w studio.

Dzisiaj Matt jest cenionym inżynierem. W The Chemical Brothers dba, by wszystkie analogowe i cyfrowe urządzenia używane na scenie były ze sobą poprawnie spięte i zsynchronizowane, a także by współpracowały z oprogramowaniem Ableton oraz Logic. Jednym z urządzeń, jakie Matt wybrał na trasę zespołu jest uTrack24 od Cymatic Audio.

„Ostatnio rejestruję koncerty Chemical Brothers przy użyciu uTrack24. Setup i instalacja urządzenia były bardzo proste, a intuicyjna obsługa uTrack24 pozwala na szybkie nagrywanie. Funkcjonalność umożliwiająca dodawanie markerów w locie jest szczególnie użyteczna – pozwala na łatwą nawigację i odnajdowanie utworów, co jest podstawowym wymaganiem podczas takiego show jak koncerty The Chemical Brothers”, mówi Matt Cox.