Firma d&b zaprezentowała nowy wzmacniacz mobilny D40. Czterokanałowy wzmacniacz klasy D cechuje się małymi wymiarami i niską wagą, zaawansowanym sterowaniem napięcia i zwiększoną wydajnością systemu przy jednoczesnej redukcji poboru mocy.

D40 został stworzony z myślą o aplikacjach mobilnych. Zawiera najnowsze rozwiązania technologiczne i jest rezultatem wieloletnich badań i innowacyjnego podejścia d&b do rozwoju nowych technologii. Nowy model to mobilna wersja wzmacniacza instalacyjnego 40D. – D40 to świetny przykład tego, w jaki sposób d&b dąży do tworzenia innowacyjnych i wydajnych rozwiązań. Ulepszone funkcje i duża moc w połączeniu z oszczędnością energii, zwiększają wydajność całego systemu – mówi Wolfgang Schulz, product manager, d&b audiotechnik.

Interfejs użytkownika składa się z kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 4,3” (480 x 272 pikseli) i enkoderów, pozwalających na łatwą konfigurację i monitorowanie urządzenia. Zakres dynamiki D40 wynosi 116 dB (nieważony) – zapewnia wysoką skuteczność zestawów głośnikowych d&b, wszechstronne zarządzanie i bezpieczeństwo systemu. D40 osiąga napięcie szczytowe 180 V, dostarczając maksymalną wydajność dla serii KSL, V i Y. D40 korzysta z technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP), która pozwala na konfigurację zestawów głośnikowych, personalizację ustawień oraz stosowanie korekcji i opóźnień. Wzmacniacz jest skonstruowany tak, by oszczędzać energię, a jednocześnie zapewnić maksymalną wydajność.

Kolejną funkcją sprzyjającą minimalizacji zużycia energii jest automatyczne wybudzanie. Dzięki temu D40 spełnia wymagania Green Building w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Jako część ekosystemu d&b, D40 jest kompatybilny ze wszystkimi rozwiązaniami technologicznymi d&b, w tym ArrayCalc, ArrayProcessing, NoizCalc i R1. Wszystkie te elementy tworzą efektywny i przyjazny użytkownikowi workflow d&b.