Nowa odsłona stałokątowych systemów nagłośnieniowych od włoskiego producenta firmy dBTechnologies nosi nazwę VIO C. Kompletna seria dwudrożnych aktywnych systemów liniowych przeznaczona zarówno do instalacji stałych jak i touringu.

Producent zaprojektował nową serię tak by mogła pracować w konfiguracji horyzontalnej i wertykalnej a montaż był prosty i szybki. VIO C zapewnia różnorodne opcje pokrycia nagłaśnianego obszaru, dużą moc oraz doskonałą jakość dźwięku charakterystyczne dla całej rodziny produktów VIO. W skład nowej serii wchodzą 3 modele, różniące się wooferem ale posiadające taki sam 1.4” kompresyjny driver z 3” cewką w sekcji wysokotonowej. C12 posiada jeden przetwornik szerokopasmowy o średnicy 12” z 3.5” cewką, C15 przetwornik 15” z 3.5” cewką natomiast C212 opiera się na dwóch 12” wooferach z cewką 3”.

Całą serię zasilają wbudowane wzmacniacze najnowszej generacji Digipro G4 pracujące w klasie D o mocy 1600W RMS, wyposażone z potężne DSP. Umożliwiają one zestawom generowanie imponującego poziomu SPL wynoszącego 139dB w C12, 140dB w C15 oraz 141dB w C212.

Projektanci wyposażyli serię VIO C w kartę dBTechnologies RDNet do monitorowania parametrów oraz zarządzania poprzez oprogramowanie Aurora Net. Przedwzmacniacz jest przygotowany do instalacji opcjonalnej karty Dante. Specjalnie zaprojektowany falowód oraz asymetryczna tuba zapewniają precyzyjną dyspersję horyzontalną wynoszącą 22.5°. W zależności od ilości zastosowanych jednakowych modułów powiększa się horyzontalna propagacja dźwięku. System składający się z 4 kolumn ustawionych obok siebie zapewnia kąt propagacji 90°, przy 8 sztukach wynosi on 180° i tak dalej aż do 360° w przypadku 16 kolumn w klastrze.

Producent przewidział dużo więcej konfiguracji, dając np. możliwość łączenia ze sobą modeli C12 oraz C15 wertykalnie traktując je jak jeden głośnik. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie dwupoziomowego klastra złożonego z 32 elementów, którego wertykalną propagację dźwięku można regulować za pomocą cyfrowego sterowania. Różnorodne konfiguracje umożliwia szereg akcesoriów montażowych, co czyni serie VIO C wszechstronnym narzędziem, które sprosta każdym wymaganiom.