Firma SoundTrade poinformowała o dostępności aktywnych zestawów głośnikowych serii FIFTY LINE, będącej następcą popularnej linii produktowej Sigma. FIFTY LINE jest jednocześnie reinkarnacją udanej serii źródeł punktowych FIFTY LINE PLUS, stojącej u podstaw sukcesu firmy dBTechnologies na polu nagłośnieniowym. Obecnie w skład nowej serii wchodzą dwa modele: FIFTY TOP oraz FIFTY SUB.

Seria FIFTY LINE to bardzo proste w eksploatacji, a jednocześnie niezwykle skuteczne rozwiązanie. Dwudrożna kolumna aktywna FIFTY TOP charakteryzuje się wysokim poziomem SPL oraz wiernym przetwarzaniem transjentów. Wszystko to dzięki zastosowaniu aż czterech przetworników 10” i dwóch przetworników 3”. Unikalny projekt obudowy FIFTY TOP pozwala na zestawienie w pionie do dwóch sztuk, aby zwiększyć moc system bez negatywnych zjawisk falowych. Falowód został skonstruowany w sposób minimalizujący destruktywne interferencje pomiędzy zestakowanymi paczkami – wystarczy postawić do góry nogami jedną na drugiej. Jeśli obiekt wymaga szerokiego pokrycia dźwiękiem wystarczy postawić lub powiesić kilka zestawów Fifty obok siebie, poszerzając zakres promieniowania poziomego do pożądanej wartości. Podwieszanie FIFTY TOP jest równie łatwe jak ich stakowanie: ta sama rama podwieszeniowa może być zastosowana do kilku możliwych typów konfiguracji, bez użycia dodatkowych adapterów. Wózki transportowe są zoptymalizowane pod kątem montażu i demontażu.

 

 

Subwoofer FIFTY SUB został wyposażony w 18″ głośnik niskotonowy, który napędza wydajny wzmacniacz klasy D o mocy 1600 W (RMS) ze zintegrowanym DSP. Obydwa modele wyposażone są w filtry FIR oraz możliwość sterowania poprzez protokół RDNet, co ułatwia konfigurację całego systemu. Warto podkreślić, że system jest gotowy do grania wprost po wyjęciu z pudełka – podstawowe presety dostępne są do wyboru za pomocą enkodera na module wzmacniacza. Seria FIFTY LINE jest uniwersalnym narzędziem, które może pełnić wiele funkcji. Ta wszechstronność osiągnięta została poprzez możliwość skalowania wielkości systemu, zarówno w pionie, jak i w poziomie, w zależności od potrzeb danej widowni. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem.