Do ciekawego spotkania, zorganizowanego przez zespół PS Teatr i przedstawicieli producenta marki ETC (Florian Maier, Mikołaj Wolniewski), doszło 29 lipca w podwarszawskim Sękocinie Nowym. W showroomie niedawno oddanej do użytku siedziby PS Teatr przy al. Krakowskiej 20 odbył się premierowy pokaz frankfurckiej wystawy ETC, przygotowanej z myślą o targach Prolight+Sound, do których z powodu pandemii w tym roku nie doszło.

Zaproszonym gościom zaprezentowano m.in. najnowsze produkty z rodziny urządzeń Colorsource: SPOT, SPOT jr, PAR; przyjazne środowisku oprawy Source 4WRD II; a także Sensor Demo Rack z modułem ThruPower; ekrany LED-owe fos4; architektoniczne oprawy Irideon oraz projektowe oprogramowanie Augment3d.

Zaprezentowana podczas dnia otwartego konsola EOS Ti wyposażona w środowisko pracy w rozszerzonej rzeczywistości Augment3d, dzięki orientacji w płaszczyźnie XYZ to precyzyjne narzędzie, wykorzystywane na potrzeby zaprojektowania niezapomnianego wydarzenia scenicznego, pomocne także w usprawnieniu codziennej pracy w instytucjach kultury.

W czasie pomiędzy prezentacjami ETC był czas na pytania, testy i fachowe rozmowy przy kawie z doświadczonym zespołem gospodarzy. PS Teatr działa na rynku od niemal pół wieku, a przygotowane przez ich zespół realizacje stanowią o jakości współczesnej technologii sceny w Polsce i za granicą.

Kompletnie wyposażony showroom wraz z otwarciem nowej siedziby stał się edukacyjną przestrzenią dla wszystkich pracowników sektora sztuki i rozrywki, głodnych wiedzy i ciekawych nowości, czy to w dziedzinie oświetlenia, czy urządzeń mechaniki sceny.

Wydarzeniem towarzyszącym dnia otwartego była prezentacja scenicznych opraw polskiej marki Portman, znanych z koncertów takich artystów jak Mumford and Sons, Sting i Royal Blood.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia organizowane przez PS Teatr!

Tekst: Tomasz Nowak, Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Piotr Piekut