SoundTrade rozszerza swoją ofertę dystrybucyjną o produkty amerykańskiej marki EAW. Eastern Acoustic Works to uznany producent zaawansowanych technologicznie systemów nagłośnieniowych i procesorów sygnałowych z Massachusetts. Jest obecny w branży proaudio od 1978 r. Wśród jego sukcesów należy przypomnieć legendarny system nagłośnieniowy serii KF850 obecny przez długie lata w riderach technicznych na całym świecie. W 2018 roku firma została przejęta przez RCF Group, w skład w której wchodzi AEB Industriale (dBTechnologies).

Nowy właściciel podkreślił, że EAW będzie działała nadal jako niezależna marka pod swoim kierownictwem, co owocować ma swobodnym rozwojem technologii i nowych rozwiązań. Sprzęt EAW sprawdza się zarówno na dużych plenerowych scenach, jak i w salach koncertowych w zastosowaniach klubowych czy też obiektach użyteczności publicznej, jak stadiony, obiekty sakralne, teatry i parki rozrywki. Najbardziej znane technologie wdrożone przez inżynierów EAW to m.in. wysoce innowacyjne rozwiązania kierunkowania wiązki dźwięku wykorzystywane w systemach nagłośnieniowych serii Adaptive, które cechują się przy tym niesamowitym poziomem generowanego ciśnienia akustycznego. Ich nowatorska konstrukcja oparta na matrycy dyskretnych źródeł z niezależnym zasilaniem i przetwarzaniem pozwala na zmianę kierunkowości wiązki w poziomie oraz pionie bez fizycznej ingerencji w kształt grona.

Nowy dystrybutor zapewnia wsparcie techniczne dla dotychczasowych użytkowników oraz zaprasza nowych miłośników marki EAW na testy do swojego demo roomu, gdzie pierwsze modele dostępne są już do odsłuchu.