ZLX G2 to następca oryginalnej serii ZLX, która ustanowiła nowy standard wydajności w branży pro audio, i to w przystępnej cenie, zyskując zadowolonych użytkowników na całym świecie – ponad milion sprzedanych egzemplarzy! ZLX G2 dodaje do formuły poprzednika wyższy maksymalny SPL, szerszy zakres częstotliwości, większą trwałość i nowe funkcje, jak zdalne miksowanie i strumieniowanie stereo. Przenośna, ergonomiczna konstrukcja i najlepsze w swojej klasie funkcje to odpowiedź na potrzeby DJ-ów, muzyków, instruktorów fitnessu oraz firm rentalowych i eventowych.

 

Electro-Voice z przyjemnością ogłasza największą premierę produktową ostatnich lat: ZLX G2, drugą generację kultowej serii przenośnych zestawów głośnikowych. Opierając się na tym, co uczyniło oryginalną serię ZLX ikoną branży, linia ZLX G2 oferuje funkcje niespotykane w tej półce cenowej i obejmuje modele dwudrożne w wersji aktywnej i pasywnej w rozmiarach: 15 cali, 12 cali oraz – nowość! – 8 cali. Wyjątkowa jakość dźwięku, która sprawiła, że ZLX stał się najlepszym wyborem zarówno do odtwarzania muzyki, jak i do mowy, została podniesiona w ZLX G2. Maksymalny SPL wzrósł do 129 dB (ZLX-15P-G2), a wysokiej jakości komponenty zapewniają niespotykaną dotąd wydajność akustyczną. Woofer niskotonowy i kompresyjny przetwornik wysokotonowy są sprzężone z opatentowanym falowodem SST, obniżając niskie pasmo i zapewniając równomierne pokrycie dźwiękiem w pionie i poziomie – a wszystko to przy bardziej kompaktowej obudowie. Zestawy głośnikowe ZLX G2 są w pełni godne nazwy Electro-Voice.

Aktywne modele ZLX G2 są zasilone elektroniką marki Dynacord – siostrzanego brandu Electro-Voice. Ultrawydajne wzmacniacze klasy D o mocy 1000 W są zintegrowane z czterokanałowym mikserem cyfrowym z wysokiej jakości procesorem efektów. Mikser wyposażono w dwa gniazda combo XLR/TRS (w tym jedno z zasilaniem Phantom) oraz wejście Hi-Z, które pozwala na podłączenie instrumentu bezpośrednio, bez konieczności użycia Di-boksa. Na pokładzie znajdują się również profesjonalne narzędzia, takie jak rozbudowane EQ, automatyczne tłumienie sprzężeń, ducking, kompresja oraz presety brzmieniowe dla instrumentów i mikrofonów.

 

Procesor DSP zawiera niespotykaną w tej klasie cenowej funkcję linii opóźniającej do zastosowań eventowych i konferencyjnych. Dostępnych jest pięć presetów brzmieniowych: Music, Live, Speech, Club i FRFR (Full Range, Flat Response). Nowością w ZLX G2 i unikatową cechą w tej klasie produktów jest ustawienie FRFR, które oferuje neutralną charakterystykę częstotliwościową dla użycia z procesorem modelującym i symulatorem kolumny gitarowej. Głośniki aktywne ZLX G2 zawierają również presety podziału pasma dla subwooferów serii ELX200 i EKX. Ponadto filtry górnoprzepustowe dostępne w procesorze DSP pozwalają na kompatybilność z innymi subwooferami.

Wszystkie funkcje głośnika i miksera ZLX G2 mogą być zdalnie sterowane i monitorowane za pomocą aplikacji Electro-Voice QuickSmart Mobile, dostępnej dla systemów iOS i Android. Aplikacja umożliwia parowanie i grupowanie do sześciu przenośnych głośników Electro-Voice, wyposażonych w Bluetooth, w dowolnej kombinacji. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala bezprzewodowo połączyć dwa głośniki ZLX G2 i odtwarzać muzykę w trybie True Wireless Stereo.

Obudowy głośników wykonane są z wytrzymałego polipropylenu, a ich nowa konstrukcja wewnętrzna zapewnia dodatkowe wzmocnienie. Symetryczne boki o kącie 55° pozwalają ustawić głośnik w pozycji monitora, umożliwiając użytkownikom odsłuch, ale jednocześnie ułatwiając dostęp do wzmacniacza i panelu sterowania. Wbudowany kąt Kick-back pozwala wersjom 12″ i 15″ na granie w górę pod kątem 23°. Obudowy zostały przeprojektowane tak, aby przy ustawieniu bezpośrednio na subwooferze (bez użycia sztycy) grać prosto do przodu.

Dostępne jest wiele akcesoriów montażowych do stałej instalacji głośników ZLX G2: uchwyt ścienny w kształcie litery U umożliwia montaż modeli 12″ i 15″ w pionie lub poziomie; uchwyt ścienny z długim ramieniem dla wersji 12″ i 15″ umożliwia montaż pionowy z regulacją nachylenia; uchwyt ścienny z krótkim ramieniem dla wersji 8″ umożliwia montaż pionowy. Dla każdego modelu dostępny jest pokrowiec z płaską górną powierzchnią, ułatwiającą ustawianie głośników jeden na drugim.