Electro-Voice wprowadza na rynek kolumnowy system głośnikowy EVOLVE 50M. To nowy model znanej serii EVOLVE, wyposażony w mikser profesjonalnej jakości, technologie z wysokiej półki oraz wyjątkowe w swojej klasie możliwości rozbudowy.

Firma Electro-Voice rozszerza swoją ofertę wiodącej w branży serii EVOLVE, wprowadzając na rynek kolumnowy system głośnikowy EVOLVE 50M. Model EVOLVE 50M został wyposażony w opracowaną przez Electro-Voice najnowszą technologię dźwięku cyfrowego oraz sterowania QuickSmart Link, wbudowany mikser, procesor DSP oraz efekty – a wszystko to połączone zostało w niezwykle eleganckim formacie EVOLVE 50. Nowy system EVOLVE 50M jest doskonałym wyborem dla zespołów i muzyków, wypożyczalni sprzętu nagłośnieniowego i audiowizualnego, DJ-ów, a także wszelkiego typu zastosowań, w których wymagane jest zapewnienie prawdziwie profesjonalnego dźwięku w niezwykle kompaktowym i przenośnym opakowaniu.

evolve 50m

EVOLVE 50M łączy w sobie najnowocześniejsze wzornictwo przemysłowe, najwyższej jakości komponenty zaprojektowane przez Electro-Voice i materiały klasy premium, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku, moc i niezawodność. Pełnopasmowa kolumna głośnikowa została wyposażona w osiem lekkich 3,5-calowych przetworników neodymowych. Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanych falowodów otrzymano ultraszeroki 120° kąt zasięgu dźwięku pełnopasmowego. Uzyskany przez odpowiednie rozmieszczenie głośników pionowy 40° asymetryczny kąt pokrycia zapewnia skierowanie dźwięku zarówno do publiczności siedzącej przy scenie, jak i stojącej w dalszych rzędach. Obudowa kolumny głośnikowej jest wykonana z wytrzymałego materiału kompozytowego i pma ergonomiczne aluminiowe uchwyty. Subwoofer z przetwornikiem 12″ ma obudowę zrobioną ze sklejki o grubości 15 mm o konstrukcji wentylowanej z niezwykle wydajnym przepływem laminarnym, co zapewnia zarówno jej większą wytrzymałość mechaniczną, jak i znakomite właściwości akustyczne. Kolumna głośnikowa jest połączona z subwooferem za pośrednictwem symetrycznej tyczki z aluminium, która ma zintegrowane okablowanie oraz magnetycznie wspomagane zatrzaski. Przetworniki są zabezpieczone czarną, stalową siatką ochronną o grubości 1 mm. Zaawansowany konstrukcyjnie wzmacniacz o topologii klasy D dostarcza moc wyjściową osiągającą 1000 watów. System EVOLVE 50M jest dostępny w kolorze czarnym i białym, a w zestawie znajduje się pokrowiec na kolumnę i tyczkę.

EVOLVE 50M jest wyposażony w najbardziej wszechstronny zestaw funkcji spośród wszystkich systemów kolumnowych, które są obecnie dostępne na rynku. Oznaczenie „M” odnosi się do zintegrowanego, w pełni funkcjonalnego i w pełni konfigurowalnego, ośmiokanałowego miksera cyfrowego. Został on opracowany we współpracy ze światowej sławy zespołem inżynierów specjalizujących się w rozwiązaniach elektronicznych audio z Dynacord, siostrzanej firmy Electro-Voice. Mikser oferuje wiele wejść (4× wejścia mikrofonowo-liniowe XLR/TRS combo, 1× stereofoniczne wejście liniowe XLR/TRS combo, 1× wejście RCA, 1× wejście 3,5 mm stereo oraz 1× wejście instrumentalne Hi-Z) wyposażonych w profesjonalnej jakości przedwzmacniacze oraz funkcje miksowania. Strumieniowanie dźwięku wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem Bluetooth® o małej latencji umożliwia odtwarzanie muzyki lub akompaniamentu. Do dyspozycji są też niezależne wysyłki aux kanałów oraz wejścia przełącznika nożnego. Bogaty wybór efektów (30 presetów, w tym chorus, delay, flanger oraz pogłos, dostępnych za pośrednictwem dwóch kanałów FX) zapewnia muzykom niezliczone opcje do precyzyjnego kształtowania ich brzmienia. Wszystko to pozwala istotnie ograniczyć liczbę posiadanego sprzętu oraz czas jego przygotowania do występu, a następnie jego demontażu. Takie rozwiązanie to również mniejszy bałagan na scenie wynikający z braku potrzeby używania zewnętrznych urządzeń takich jak mikser czy efekty podłogowe.

evolve 50m

Nowe w ofercie Electro-Voice rozwiązanie QuickSmart Link umożliwia połączenie dwóch systemów EVOLVE 50M i użycie ich razem, gdy potrzebna jest większa liczba wejść. Po prostu łączymy dwa systemy za pośrednictwem przewodu Ethernet dla cyfrowego połączenia bez kompresji dźwięku i z funkcjami sterowania. Obydwa systemy możemy sparować z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem aplikacji QuickSmart Mobile (dostępnej w Apple App Store oraz Google Play), uzyskując pełne sterowanie funkcjami miksowania dla obydwu systemów. W przypadku zastosowań, gdzie potrzebna jest mniejsza liczba wejść, ale cały czas wymagane jest zapewnienie miksera i wyjścia stereo, EVOLVE 50M może być uzupełniony o model EVOLVE 50, który jest podłączony do złącza XLR MIX OUT.

Panel sterowania EVOLVE 50M zapewnia dostęp do wszechstronnego i wydajnego procesora Electro-Voice QuickSmart DSP, który umożliwia nawigowanie i regulację wszystkich funkcji związanych z dźwiękiem, efektami i miksowaniem korzystając z ekranu LCD oraz pokrętła, a także wybór różnych opcji routingu sygnałów oraz konfiguracji wejść. Dostępne też są cztery presety (Music, Live, Speech, Club), trójpasmowy globalny korektor barwy (low, mid, high), siedmiopasmowy graficzny EQ (w trybie Mixer), pięć presetów programowalnych przez użytkownika (ustawienia Store oraz Recall), zasilanie Phantom, wizualne monitorowanie statusu limitera, sterowanie poziomem sygnału wejściowego ze wskazywaniem go na miernikach, a także sterowanie głośnością master w celu optymalizowania struktury wzmocnienia.

EVOLVE 50M będzie dostępny w sieci sklepów partnerskich Audio Plus od marca 2021.

evolve 50m