Martin zaprezentował kolejną oprawę, która wyznacza nowy standard dla kompaktowych głowic ruchomych. MAC One charakteryzuje się doskonałym stosunkiem mocy do rozmiaru, jest lekki (jego masa nie przekracza 4 kg) i niezwykle wszechstronny. Oprawa łączy cechy Beam, Wash i Eye-Candy, a ponadto jest wyposażona w soczewkę Fresnela. Z uwagi na swoje możliwości to urządzenie z pewnością już wkrótce zagości w wielu profesjonalnych produkcjach.

MAC One jest wyposażony w specjalnie opracowany silnik LED RGBL (czerwony, zielony, niebieski, limonkowy) o mocy 120 W, który zapewnia wyższą jakość światła (CRI, TM-30, TLCI) niż tradycyjne oprawy RGBW. Skuteczność MAC One jest niezrównana w swojej kategorii. Dzięki unikalnej konstrukcji osiąga strumień świetlny na poziomie 2400 lm. MAC One zapewnia innowacyjną kombinację funkcji w niewiarygodnie kompaktowej i lekkiej obudowie o masie poniżej 4 kg. Urządzenie wyróżnia się trzema wyjątkowymi funkcjami. Tryb Beam umożliwia uzyskanie mocnych i żywych efektów w przestrzeni. Dodatkowo duża soczewka Fresnela oferuje szeroki zakres zoom od 4 do 30 stopni, zapewniając płynne przejścia i wciągające efekty wizualne. Dopełnieniem zestawu funkcji jest innowacyjny system podświetlenia z 24 diodami LED z efektem RGB na soczewce, który gwarantuje niezapomniane i zapierające dech w piersiach wrażenia wizualne.

Oprawa jest bardzo prosta w obsłudze i zarządzaniu a dzięki swoim możliwościom oferuje szerokie możliwości kreatywnego wykorzystania. Co istotne podczas realizacji możliwe jest zastosowanie większej liczby urządzeń w mniejszych przestrzeniach i bez obaw o ograniczenia wagowe. To wszystko przekłada się  na niższe koszta transportu i szybszy zwrot inwestycji dla firm rentalowych.

Dla dodatkowych funkcjonalności MAC One może być używany z systemem akcesoriów pierwotnie stworzonych dla produktów Martin VDO Atomic. Można również zastosować dedykowane akcesoria MAC One: belka dla czterech urządzeń oraz akcesorium do tworzenia matryc, które zdecydowanie rozszerzają potencjał zastosowań i ułatwiają montaż większej liczby sztuk. MAC One może być obsługiwany za pomocą systemów sterowania DMX, Art-Net, sACN i Martin P3, co zapewnia bezproblemową integrację z dowolnymi systemami oświetlenia.