TX1 PosiProfile to nowa oprawa Robe Lighting zaprojektowana do pracy jako profilowa głowa ruchoma lub reflektor statyczny z możliwością zmiany położenia. Dzięki unikalnej technologii TX1 PosiProfile umożliwia pracę w ciasnych przestrzeniach z problematycznym dostępem dla techników lub takich, gdzie możliwości ruchu są mocno ograniczone lub nie są wymagane.

TX1 PosiProfile łączy dwa światy w jednym rewolucyjnym urządzeniu, likwidując podział na oprawy obsługiwane ręcznie i w pełni zautomatyzowane. Głowica wykorzystuje opatentowany system BARS (Brake Attribute Retention System) obsługiwany bezpośrednio z konsoli, dzięki czemu TX1 pozostaje statyczny dzięki możliwości blokowania zmotoryzowanych funkcji, takich jak pan i tilt, zoom i ostrość. Dzięki technologii MAPS (Motionless Absolute Positioning System) oprawa pozostaje całkowicie nieruchoma podczas kalibracji, w przeciwieństwie do wszystkich innych opraw, które muszą przynajmniej przesunąć się do pozycji wyjściowej. Możliwość ograniczenia ruchu przed instalacją za pomocą wbudowanego wyświetlacza QVGA lub konsoli chroni użytkownika przed przypadkowymi uszkodzeniami, gdy TX1 znajduje się w bardzo ciasnych przestrzeniach. Wśród zastosowanych technologii nie zabrakło także Cpulse (Pulse Width Modulation Control), dzięki której urządzenie może być używane ze wszystkimi najnowszymi typami kamer do zastosowań telewizyjnych, wideo i filmowych.

Oprawa została wyposażony w doskonale znane, wymienne źródło LED MSL-TE o mocy 500 W, generujące ponad 13 500 lumenów na wyjściu. Doskonałe odwzorowanie kolorów gwarantuje regulowany współczynnik CRI od 80 do 95+ oraz zmienna temperatura barwowa od 2700K do 8000K. Zakres zoom w opisywanym modelu wynosi 5,5°-50° o stosunku 9:1.
W zestawie znajdują się dwa wymienne frosty: MagFrost 1° i 5°. Dostępny jest także opcjonalny moduł ze statyczną tarczą gobo, obrotową tarczą gobo i tarczą animacji.